Ventspils Zinātnes un inovāciju centram par 1,8 miljoniem eiro iegādāsies eksponātus
Foto: Publicitātes attēli

Noslēdzies Ventspils Digitālā centra izsludinātais iepirkums par ekspozīcijas izgatavošanas un uzstādīšanas pakalpojumiem objektam "Zinātnes centra jaunbūve Rūpniecības ielā 2, Ventspilī", liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopējā iepirkuma līgumcena bez PVN ir gandrīz 1,8 miljoni eiro.

Kā skaidro Ventspils Digitālā centra mārketinga speciāliste Kristīne Bāliņa, decembra sākumā parakstīts līgums par Ventspils Zinātnes un inovāciju centra izglītojošo eksponātu ražošanu un uzstādīšanu ar pavasarī izsludinātā metu konkursa "Ekspozīcijas idejas koncepcija un īstenošana" uzvarētājiem - pretendentu apvienības uzņēmumiem "DJA, Solavi un Jura Podnieka studija".

Pavasarī izsludinātajā metu konkursā tika saņemti 6 metu piedāvājumi, kurus tālāk vērtēja speciāli metu konkursam izveidotās žūrijas komisijas locekļi. Izvērtējot visus iesniegtos darbus, 4 pretendenti tika pie godalgotām vietām, bet augstāko punktu skaitu ieguva pretendentu apvienībai ""DJA", "Solavi" un Jura Podnieka studija". Minētie uzņēmumi apvienojušies, izveidojot pilnsabiedrību ar nosaukumu "Nākotnes laboratorija Futurelab".

Ventspils Digitālā centra direktore Elīna Kroņkalne stāsta, ka, lai gan šī gada ietvaros paveikts daudz, atbildīgākais darbs vēl ir priekšā.

Līguma ietvaros tiks izstrādāti 88 eksponāti, kas apmeklētājiem ļaus paplašināt savas zināšanas fizikā, ķīmijā, ģeogrāfijā, matemātikā un citās dabaszinātņu jomās. Topošā ekspozīcija ir paredzēta ne tikai kā izklaidei, bet kā interesanta, izglītojoša jēgpilna laika pavadīšana apmeklētājiem visās vecumu grupās. Īpaši ir padomāts, lai eksponāti būtu integrēti gan interešu izglītības programmu apguvē, gan vispārējās izglītības programmās.

Ekspozīcijas izveide tiek finansēta gan no Ventspils pilsētas pašvaldības, gan no valsts un ārvalstu finansējuma, jo reizē ar ekspozīcijas izveidi notiek Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021.gada perioda programmas "Pētniecība un izglītība" aktivitātes "Inovācijas centri" projekta "Inovācijas centra izveidošana Ventspilī" īstenošana un Eiropas Komisijas iniciatīvas "Urban Innovative Actions" projekta "Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas" realizācija.

Plānots, ka ekspozīcijas izstrāde un uzstādīšana tiks pabeigta līdz nākamā gada beigām, lai jau 2022. gada sākumā Zinātnes un inovāciju centrs varētu uzņemt pirmos viesus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Inovācijas Eiropas Komisija Zinātne Ventspils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form