VNĪ turpina nomas maksas atbalsta sniegšanu līdz 28. februārim
Foto: Shutterstock

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) turpina sniegt atbalstu klientiem, piemērojot nomas maksas samazinājumu vai atbrīvojumu, līdz valstī noteiktās ārkārtas situācijas beigām. Termiņš pagarināts, atsaucoties uz Ministru kabineta sēdē izskatītajiem un pieņemtajiem likumprojekta grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr. 453 par publiskas personas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas atbrīvojuma vai samazinājuma piemērošanu sakarā ar Covid-19 izplatību VNĪ pārziņā esošo īpašumu nomnieki var saņemt atbalstu par laika periodu, sākot no 2021. gada 11. oktobra līdz 2022. gada 28. februārim. Pieteikumi atbalstam par šo periodu tiek pieņemti līdz 31. martam.

Atbalsts ietver nomas maksas samazinājumu atbilstoši apgrozījuma samazinājumam, bet ne vairāk kā 90% apmērā, savukārt nomas maksas atbrīvojums 100% apmērā tiek piešķirts gadījumā, kad nomas objekts netiek izmantots vispār, kā arī samaksas kavējuma gadījumā netiek piemērots nedz līgumsods, nedz kavējuma procenti. Papildus maksājumiem atlaide netiek piemērota.

Nomniekam ir iespējams iesniegt iesniegumu atbalsta saņemšanai, ja vienlaikus atbilst visiem kritērijiem:

  • ieņēmumi no saimnieciskās darbības atbalsta perioda mēnesī, salīdzinot ar vidējiem ieņēmumiem 2021. gada jūlijā, augustā un septembrī kopā, samazinājušies vismaz par 30% un šis ieņēmumu samazinājums ir saistīts ar saimnieciskās darbības ierobežojumiem, kas saistīti ar epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Biedrībām un nodibinājumiem vērtē to darbības ieņēmumu samazinājumu;

  • nav Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāda, kas ir lielāks par 1000 eiro, vai, ja parāds ir lielāks, tam ir piešķirts samaksas termiņa pagarinājums vai noslēgta vienošanās par labprātīgu nodokļu samaksu, vai noslēgts vienošanās līgums;

  • nav uzsākts maksātnespējas process;

  • pēdējā gada laikā nav bijuši trīs vai vairāk nomas maksas un citu saistīto maksājumu kavējumu vai jebkādas citas būtiskas neizpildītas līgumsaistības pret iznomātāju vai arī ir noslēgta vienošanās ar iznomātāju par saskaņotu parādu atmaksas grafiku un tiek veikti norēķini pilnā apmērā;

  • nav Publisko iepirkumu likuma izpratnē ārzonā reģistrēta juridiskā persona vai personu apvienība vai, ja tā ir Latvijā reģistrēta juridiskā persona, tās vismaz 75% kapitāla daļu (akciju) īpašnieks vai turētājs nav ārzonā reģistrēta juridiskā persona vai personu apvienība.

Pērn saistībā ar Covid-19 izplatības radītajām sekām VNĪ atbalstu uzņēmējiem sniedza atbilstoši Ministru kabinetā pieņemtajiem noteikumiem Nr. 453, kas bija spēkā līdz 2021. gada 30. jūnijam. Kopš pērnā gada 12. marta VNĪ atbalsts sniegts 1 788 350 eiro apmērā 213 nomniekiem. Starp visvairāk atbalstītajām nozarēm pandēmijas laikā ir viesmīlības bizness, ēdināšana, skaistumkopšana, mazumtirdzniecība, izklaide.

VNĪ dibināta 1996. gadā, tās 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.