Nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņu plāno pārcelt līdz 2022.gada beigām
Foto: F64

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāti atbalstījuši Finanšu ministrijas izstrādātos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, paredzot iespēju pašvaldībām pārcelt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) samaksas termiņu līdz 2022.gada beigām, neaprēķinot nokavējuma naudu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grozījumi paredz, ka pašvaldībām arī šogad, tāpat kā 2020. un 2021.gadā, būs tiesības noteikt citus NĪN samaksas termiņus, kas atšķiras no likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" noteiktajiem, tos pārceļot uz vēlāku laiku attiecīgā taksācijas gada ietvaros.

Paredzēts, ka nokavējuma nauda netiks aprēķināta, ja maksājums tiks veikts līdz 2022.gada 31.decembrim. Savukārt, ja šim gadam aprēķinātais NĪN maksājums līdz 31.decembrim netiks veikts, nodokļa maksājumam no 2023.gada 1.janvāra tiks aprēķināta nokavējuma nauda likumā noteiktajā apmērā.

Vispārējā kārtība paredz, ka NĪN atbilstoši likumam "Par nekustamā īpašuma nodokli" ir jāmaksā reizi ceturksnī - ne vēlāk kā 31.martā, 15.maijā, 15.augustā un 15.novembrī - vienas ceturtā daļas apmērā no nodokļa gada summas, taču nodokli var nomaksāt arī reizi gadā avansa veidā par visu gadu.

Deputāti atbalstīja likumprojekta virzīšanu steidzamības kārtībā.

Jau ziņots, ka finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) 7.februārī Sadarbības sanāksmē aicināja atbalstīt šo priekšlikumu, norādot, ka tas palīdzētu pašvaldībām atvieglot iedzīvotāju un uzņēmumu finansiālo slogu un sabalansēt naudas plūsmu visa gada garumā.

Pēc Finanšu ministrijā paustā, iniciatīva ir pārrunāta ar pašvaldībām un guvusi Latvijas Pašvaldību savienības atbalstu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.