Krievijas režīms var mēģināt ietekmēt Baltijas energotīklu sinhronizāciju ar Eiropu
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievija izmanto enerģētikas sviras, lai panāktu sev labvēlīgus lēmumus, tādēļ pastāv liela varbūtība, ka Kremļa režīma pārstāvji meklēs iespējas ietekmēt Baltijas valstu energotīklu sinhronizāciju ar Eiropu, cenšoties nezaudēt infrastruktūras saites ar Baltiju, teikts piektdien publiskotajā Lietuvas Valsts drošības departamenta (VSD) ikgadējā ziņojumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā norādīts dokumentā, Kremlis mēģinās izmantot esošos sakarus un veidot jaunus kontaktus ar Baltijas valstīs strādājošajiem tam lojālajiem enerģētikas nozares pārstāvjiem, pastiprinās lobismu Eiropas Savienības (ES) institūcijās un manipulēs ar Baltijas valstu energosistēmu priekšlaicīgu atslēgšanu no elektroapgādes loka BRELL, kas Baltijas valstis apvieno ar Krieviju un Baltkrieviju.

Pašlaik Latvija, Lietuva un Igaunija kopā ar Krieviju un Baltkrieviju vēl darbojas pēcpadomju IPS/UPS sistēmā, kas zināma kā elektroapgādes loks BRELL, kurā frekvence tiek centralizēti regulēta Krievijā. Pievienoties kontinentālās Eiropas tīkliem, kas ļaus Baltijas valstu energosistēmām darboties sinhronā režīmā ar Poliju, Vāciju un citām Eiropas valstīm, paredzēts ne vēlāk kā 2025.gadā.

Sākoties Krievijas iebrukumam Ukrainā, par enerģētiku atbildīgie Baltijas valstu ministri aicināja ES paātrināt šo procesu.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.