Tūroperatora 'Novaturas' grupa pirmajā pusgadā sasniegusi 1,1 miljona eiro peļņu
Foto: Shutterstock

Tūroperatora "Novaturas" grupa, daļa no kura ir Latvijā reģistrētais uzņēmums "Novatours", pēc pandēmijas izraisītās dīkstāves šī gada gada pirmajos sešos mēnešos strādājusi ar 1,1 miljona eiro tīro peļņu pretēji zaudējumiem pērn šajā pašā periodā, informē uzņēmums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2021. gada pirmajos sešos mēnešos "Novaturas" grupa guvusi 1,1 miljona eiro tīro peļņu, savukārt pērn šajā pašā periodā cieta 2,2 miljonu eiro zaudējumus. EBITDA šajā pusgadā sasniedza 1,8 miljonus eiro, salīdzinot ar zaudējumiem 0,8 miljonu eiro apmērā pērn šajā pašā periodā.

2021. gada pirmajā pusē pieejamo brīvdienu galamērķu piedāvājums pakāpeniski kļuva pielīdzināms gadam pirms pandēmijas. Šā gada pirmajā pusgadā uzņēmums kopumā apkalpoja vairāk nekā 46 tūkstošus klientu, kas ir par 48% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Grupas ieņēmumi sešos mēnešos sasniedza 29,1 miljonu eiro un pārsniedza 2020. gada pirmā pusgada rezultātus par 24%. Šā gada pirmajā pusē apkalpoto cilvēku skaits un gūtie ienākumi joprojām ir zemāki nekā attiecīgajā laikā 2019. gadā, taču katru mēnesi starpība samazinās.

Salīdzinot rentabilitātes rādītājus ar to pašu laika periodu 2019. gadā, toreiz sasniegtie rezultāti bija pieticīgāki, EBITDA sasniedza 1,7 miljonus eiro, bet tīrā peļņa sasniedza 0,4 miljonus eiro.

Latvijas uzņēmums "Novatours" ceļošanu pēc pandēmijas izraisītās dīkstāves atsāka martā, kā pirmo galamērķi piedāvājot Kanāriju salu Tenerifi. Pirmie lidojumi acumirklī guva atsaucību – reisi tika pilnībā izpārdoti, tādējādi iedrošinot operatoru turpināt piedāvājuma paplašināšanu. Pakāpeniski tūroperatora piedāvājumā tika iekļauti galamērķi Ēģiptē, Turcijā, Grieķijā, Bulgārijā un Melnkalnē, kā arī tika realizētas eksotiskās programmas ar ceļojumiem uz Seišelu un Maldīvu salām.

Pozitīvu ietekmi tūrisma nozares atgūšanās procesā deva jūnijā pieņemtie ceļošanas nosacījumu atvieglojumi – jūnijā apkalpoto cilvēku skaits ir par 36% lielāks kā maijā. "Ticam, ka vakcinācijas aptveres palielināšanās, vakcinācijas sertifikāti un valstu unificēšanās arī turpmāk palīdzēs Eiropas tūrisma nozarei. Tikpat svarīgas ir arī priekšrocības izslimojušajiem cilvēkiem. Tas viss kopumā ļoti pozitīvi ietekmēs cilvēku vēlmi ceļot un turpināt izzināt pasauli," norāda "Novaturas" grupas vadītāja Audrone Keinīte (Audronė Keinytė).

Uzņēmumā teic, ka būtisks faktors ceļošanas nozares atgūšanās procesā ir iesaistīto pušu spēja ātri reaģēt un attiecīgi pielāgoties. Testēšanās pakalpojumi ir kļuvuši plaši pieejami ceļotājiem – daudzās valstīs testus var veikt lidostās. Apdrošināšanas sabiedrības un bankas arī ir pielāgojušās šīm izmaiņām un piedāvā īpašu apdrošināšanu pret Covid-19, kas sedz ārstēšanas izmaksas gadījumā, ja ceļotāji inficējas ar vīrusu. Visi brīvdienu galamērķi ir pilnībā pielāgoti jaunajai ceļojumu realitātei, un tajos ir ieviesti drošības un higiēnas protokoli, kas ir obligāti visiem tūrisma nozares segmentiem: viesnīcām, restorāniem, labsajūtas centriem, transporta pakalpojumu sniedzējiem utt.

Turpmākajos mēnešos Latvijas tūroperators "Novatours" plāno pakāpeniski paplašināt savu piedāvājumu, pievienojot jaunus galamērķus braucieniem no Rīgas – Barselona, Korfu, Madeira, Lisabona.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.