Konkursā par maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšanu zemes apraidē uzvarējusi 'Tet'
Foto: Shutterstock

Satiksmes ministrijas konkursā par maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšanu zemes apraidē par uzvarētāju atzīta SIA "Tet", kas bija arī vienīgā pretendente. Konkursa rezultātus plānots apstiprināt valdības sēdē otrdien, 17.novembrī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministru kabineta (MK) sēdē lems par Satiksmes ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu "Par konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē" uzvarētāja apstiprināšanu".

Konkursa uzvarētājs iegūs tiesības sniegt maksas televīzijas pakalpojumu zemes apraidē no 2022.gada 1.janvāra līdz 2026.gada 31.decembrim, izmantojot televīzijas programmu izplatīšanai VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) zemes ciparu televīzijas raidošos tīklus.

Konkursā tika saņemts viena pretendenta - "Tet" - piedāvājums. Komisija iesniegto piedāvājumu izvērtēja četros posmos - piedāvājuma noformējuma pārbaude, pretendentu atlase, tehnisko piedāvājumu atbilstības pārbaude un visizdevīgākā piedāvājuma izvēle. Komisija atzinusi "Tet" par konkursa uzvarētāju.

Maksa par televīzijas programmu pamatpaku, kādu "Tet" piedāvā piedāvājuma iesniegšanas brīdī, jānodrošina vismaz trīs gadus no pakalpojuma sniegšanas uzsākšanas brīža. Pēdējos divos gados maksa var tikt palielināta ne vairāk kā 20% apmērā.

Kā ziņots, konkursā varēja pretendēt elektroniskie plašsaziņas līdzekļi ar vismaz trīs gadu pieredzi maksas televīzijas pakalpojumu sniegšanā jebkurā tehnoloģiskā platformā pietiekamam klientu skaitam - vismaz 30 000 abonementu. Pretendentam jāspēj nodrošināt pieejamu klientu servisu visā Latvijas teritorijā.

Uzvarētāja izvēlē ņemta vērā pretendentu pieredze, klientu servisa pieejamība, pakalpojuma nodrošināšanas stratēģija, finanšu nodrošinājums un stabilitāte.

Konkursa komisijā atbilstoši Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteiktajam ir iekļauti pārstāvji no Satiksmes ministrijas, Kultūras ministrijas, Konkurences padomes un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes. Komisijas darbu vada Satiksmes ministrijas valsts sekretāre.

LVRTC kopš 2014.gada 1.janvāra nodrošina zemes televīzijas bezmaksas programmu apraidi, kurā bez maksas pieejami televīzijas kanāli LTV1, LTV7, "Re:TV", "Rīga TV24" un "Sportacentrs".

Savukārt maksas televīziju programmu apraidi, par ko ir šis konkurss, nodrošina SIA "Tet", kas šo iespēju ieguva 2013.gadā, kļūstot par uzvarētāju konkursā.

"Tet" nodrošina zemes maksas televīzijas apraidi no 2014.gada 1.janvāra līdz 2021.gada 31.decembrim.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Telekomunikācijas Konkurences padome Kultūras ministrija Tet Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs LTV Satiksmes ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form