Kad apaļumi kļūst par problēmu: kāpēc un kā bērniem atbrīvoties no liekā svara
Foto: Shutterstock

Liekais svars ir aktuāla problēma visā pasaulē ne vien pieaugušo, bet arī bērnu vidū. Pasaules Veselības organizācijas (PVO) prognozes liecina, ka gadījumā, ja iedzīvotāju paradumi nemainīsies, jau 2025. gadā 70 miljoniem bērnu vecumā līdz pieciem gadiem būs liekā svara vai aptaukošanās problēmas.

Protams, tas nenozīmē, ka visiem bērniem ir jāievēro diētas un jāsatraucas par savu izskatu. Vecākiem uzdevums ir rūpēties par bērna veselību un to, lai atvase ēstu veselīgi un veiktu pietiekami daudz fizisko aktivitāšu. Nedrīkst sevi mānīt ar uzskatu, ka bērns ir veselīgi apaļīgs, ja viņam ir neveselīgs dzīvesveids un liekais svars. Bērnam nav jāiekļaujas kaut kādos standartos par svaru un izskatu, bet vecākiem ir jāseko līdzi tam, lai viņš būtu vesels.

Apaļīgi vaidziņi noteikti nenozīmē, ka tavam bērnam ir liekais svars. "WebMD" atgādina, ka to, vai bērnam ir problēma, nosaka ārsts, ņemot vērā virkni dažādu faktoru. Speciālists izvērtēs ne tikai ķermeņa proporcijas, bet arī to, kā bērns aug un attīstās, kā arī viņa vecumu un citus faktorus. Ieklausies speciālista viedoklī par tava bērna svaru!

PVO skaidro, ka bērniem ar lieko svaru un aptaukošanos ir daudz lielāks risks saskarties ar dažādām veselības problēmām pieaugot. Liekais svars arī bērniem palielina kardiovaskulāro slimību risku un insulīna rezistencies risku, kas var izraisīt otrā tipa cukura diabētu. Tāpat tas veicina dažādu skeleta un muskulatūras problēmu attīstību, kā arī ietekmē noteikta veida vēža veidošanos.

Tags

Bērna veselība Liekais svars Bērnu veselība Veselīgs uzturs

Comment Form