Kad bez asarām neiztikt. Trīs galvenie iemesli, kāpēc mazulim nepatīk braukt mašīnā
Foto: Shutterstock

Ne visi bērni ir sajūsmā par braukšanu mašīnā un ar interesi vēro pasauli pa auto logu. Daži brīdī, kad vecāks viņus ieliek autosēdeklītī, sāk nepatikā raudāt, bļaut vai pat vicināties ar rokām un kājām, cenšoties izrādīt nepatiku pret notiekošo. Šāda mazuļa uzvedība var braucienu mašīnā padarīt par īstāko murgu ne tikai pašam ķiparam, bet arī vecākiem. Pediatre Daira Brenča atklāj, kādi varētu būt iemesli šādai bērna uzvedībai un kā braucienu auto padarīt patīkamāku gan sev, gan mazulim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mazuļa raudāšana ir skaņa, ko vecāks vēlas dzirdēt pēc iespējas retāk. Taču pirmajos dzīves mēnešos šis ir viņa galvenais komunikācijas rīks. Ja mazulim nepatīk braukt mašīnā, viņš vecākiem to liks noprast ar skaļām raudām.

Tam, ka tavs ķipars nav sajūsmā par šādu pārvietošanās veidu, ir savs iemesls, kuru atklājot tu ātri vien vari vērst visu par labu un padarīt braucienu ar auto patīkamāku.

Zemāk lasi pediatres minētos iemeslu, kāpēc tavam bērnam braukšana mašīnā katru reizi izvēršas par pārdzīvojumu.

Ērtība

Ērtība ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc mazulis mašīnā raud. Lai viņš justos komfortabli svarīgi ir piemeklēt vecumam atbilstošu autosēdeklīti. Galvenais, lai bērnam tajā būtu droši un viņš justos ērti. Nevajadzētu aizmirst arī par galvas atbalstu, kas sevišķi svarīgs ir zīdaiņiem.

Liela nozīme ir arī pozai, kādā bērns atrodas autosēdeklīti. Zīdaiņiem nevajadzētu būt sēdus stāvoklī, bet gan pusguļu. Pediatre iesaka pievērst uzmanību arī autosēdeklīša ražotājam un kvalitātei.

Ne tikai autosēdeklītis, bet arī drošības josta var radīt diskomfortu. Tāpēc jāpievērš uzmanība, lai tā būtu pielikta pareizi un mazulis justos ērti.

  • Sīkāk par nepieciešamo inventāru, braucot mašīnā kopā ar bērnu, un to, kā mazo pareizi piesprādzēt, lasi te, kur atradīsi Valsts Policijas sagatavotus ieteikumus. Savukārt padomus, kas palīdzēs tev izvēlēties atvasei piemērotāko autosēdeklīti, atradīsi šeit.

Tags

Automašīna Mazulis Mazuļa veselība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form