Kas ir labās meitenes sindroms un kā mātes savām meitām var palīdzēt no tā izvairīties
Foto: Shutterstock

"Esi laba meitene!" – šādu teicienu vēlējuma formā būs dzirdējušas gana daudz mazu meitenīšu – no vecākiem, vecvecākiem, bērnudārza audzinātājām, skolotājiem... Un, protams, tas jau nav nekas slikts, taču līdz zināmai robežai. Vai esi dzirdējis par terminu labo meiteņu sindroms? Ko tas īsti nozīmē un kāpēc nemaz nav tik labi, ja meitenei piemīt šis sindroms?

Par to savā grāmatā "Būt vadošajiem vilkiem. Mīlestības pilna vadība ģimenē" raksta tās autors, lektors, ģimenes terapeits un pedagogs Jespers Jūls. Kas īstenībā notiek ar labajām meitenēm? Lūk, Jūla pārdomas!

"Sievietes nekad nav drīkstējušas būt patiesas un uzticīgas sev. Ar viņām ir manipulēts. Viņām ir uzspiesta labā meitenes loma. Viņām ir bijis jābūt mierīgām, paklausīgām, pieklājīgām, pakalpīgām, mīlestības cienīgām, mīļām, maigām, atturīgi seksīgām un labi audzinātām. Šim mudinājumam vēl mūsdienās seko daudzas jaunas meitenes un sievietes. Šādas meitenes ir pieprasītas līgavas un darbinieces – sekretāres, medmāsas, skolotājas, pārdevējas, viesmīles un televīzijas raidījumu vadītājas. Viņas patīk audzinātājām, skolotājiem un pasniedzējiem, jo ar viņām ir tik vienkārši "apieties" – meitenes ir aizgūtnēm gatavas visiem izpalīdzēt.

Visas šīs personības iezīmes kopumā nebūt nav sliktas, jo tās nebojā dzīves kvalitāti, nedz arī ciešas savstarpējās attiecības. Izmantotas ar padomu, tās pat paplašina sieviešu saskarsmes iespējas ar līdzcilvēkiem un darba tirgū. Negatīvas sekas iestājas tikai tad, ja viņām vairs nav iespējas izvēlēties, kad būt jaukām, pieklājīgām, kad socializēties un kad patiešām būt pašām – autentiskām un klātesošām. Šīs īpašības veido tuvu, mīlestībā balstītu attiecību būtības kodolu un ir priekšnoteikums katra atsevišķa indivīda emocionālajai un psihiskajai veselībai. No tām iespējams attīstīt psihisko izturību, psihisko stabilitāti un iekšējo spēku – pamatakmeņus, kas nepieciešami arī spējai vadīt.

Pasaule mainās un kopā ar to mainās arī vērtības. Ja pasaule šķietami virzās pretī arvien jaunām katastrofām, tad ar jauno paradigmu saistītās vērtības veicina cilvēku spēju veidot labākas un veselīgākas attiecības. Tās vienmēr bijušas cilvēka vieduma pamatā, kā to apliecina tādas disciplīnas kā psihoterapija, ģimeņu terapija un psihiatrija. Mūsdienās ir pienācis laiks sievietēm un mātēm pieņemt šīs vērtības un augt un attīstīt savu potenciālu arī attiecībā uz vadošās vilcenes lomu ģimenē.


Source

Cālis.lv

Tags

Bērna audzināšana Ģimene Mamma Bērndārznieka audzināšana Sākumskola Skolēna emocionālā attīstība un mācības
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form