Mūsu dēliņš piedzima jau aizmidzis: divi stāsti par varavīksnes bērniem
Foto: Privātā arhīva foto

Par varavīksnes bērniem dēvē mazuļus, kas nākuši pasaulē pēc tam, kad ģimene spontānā aborta rezultātā zaudējusi iepriekšējo bērnu, mazulis dzimis nedzīvs vai miris neilgi pēc dzimšanas. Šo bērnu nākšana pasaulē ģimenē ir kā saules stars, kas paveras starp drūmajiem mākoņiem. Divas sievietes atklāti dalās savā pieredzē, kā pēc neveiksmīgas grūtniecības kļuvušas par mātēm un sagaidījušas savu varavīksnīti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Neveiksmīgas grūtniecības pasaulē diemžēl nav retums. Kaut pārdzīvot šādu notikumu ir ļoti grūti, šķietami pat neiespējami, ir sievietes, kurām, par spīti visam, tiek dota vēl viena iespēja būt par mammu, paturēt savu mazuli klēpī, to apskaut, sabučot un mīlēt. Kā raksta varavīksnes bērniņa, Ričarda, mamma: "Dzīve atņem vienu, bet dod vietā ko daudz vairāk. Ir grūti to saprast, īpaši vissmagākajā brīdī, bet ir jāļaujas. Ir jāizraud un jāizsēro, tas nav viegli un ir brīži, kad šķiet, ka tam pāri nav iespējams tikt. Bet tieši tāpat, kā pēc negaisa, kad esi purināta vējā, izmirkusi lietū un dauzīta krusā, tu, ieraugot varavīksni, spēj pasmaidīt, tā arī ir dzīve. Smaids atgriežas un skumjas atkāpjas..."

Arī Līga Kokoreviča-Borodina ir divu varavīksnes bērniņu mamma. Viņa piecu gadu laikā piedzīvojusi četras grūtniecības un trīs dzemdības. Lai atbalstītu citas mammas, kas gājušas cauri līdzīgai situācijai un veicinātu sabiedrības izpratni par šo tēmu, viņa radījusi fotoprojektu, kurā viņa atklāj savu stāstu un aicina arī citas māmiņas dalīties. Līgas un smaidīgā varavīksnes bērniņa Mateo mammas pieredzes stāstus vari lasīt šeit. Savukārt te atradīsi Adeles mammas Agnetas un Ances mammas Kristīnes ceļu pie viņu varavīksnītēm.

Katru mēnesi projekta mājaslapā tiek publicēts viens stāsts. "Šo vecāku stāsti ir ļoti dažādi, bet ikkatrs ir uzmanības vērts," piebilst Līga. Kopš fotoprojekta sākuma ir pagājuši seši mēneši, un arī šoreiz piedāvājam tev, "Cālis" lasītāj, ieskatīties varavīksnes bērnu māmiņu skumju pilnajos stāstos ar laimīgām beigām, kas pierāda – varavīksnes krāšņums nespēj izdzēst vētras radītās sekas. Tās parādīšanās nenozīmē, ka vētra nekad nav bijusi. Gluži otrādi – varavīksnes liecina par to, ka caur tumšajiem mākoņiem beidzot ir izspraukušies saules stari.

Tags

Bērni Ģimene Grūtniecība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form