Pieci bērnu jautājumi, kuru atbildes ietekmēs vecāku un bērnu attiecības nākotnē
Foto: Shutterstock

Bērni ir ļoti zinātkāri un ar saviem jautājumiem strupceļā var novest pat pieredzes bagātākos vecākus. Taču ne visi viņu "kāpēc" ir virspusēji, bet no atbildēm var būt atkarīga bērna pašapziņa un spēja pieņemt svarīgus lēmumus nākotnē.

Portāls "Adme" piedāvā iepazīties ar pieciem bērnu jautājumiem un ieteicamo reakciju uz tiem. Cerams, ka šī informācija arī tev palīdzēs labāk saprast savu bērnu.

Mammu, es esmu neglīta?

Kāpēc bērna par to vaicā: visbiežāk bērni šo jautājumu uzdod vecumā ap 12 gadiem, jo tieši šajā periodā viņus sāk uztraukt sava āriene, un viņi ir īpaši atkarīgi no apkārtējo domām. Ap šo laiku bērniem arī parādās kādi elki, kurus viņi cenšas atdarināt, un arīdzan vēlme eksperimentēt ar savu ārieni: nokrāsot matus, izveidot modernu matu griezumu vai vecākiem izprasīt iegādāties savu pirmo kosmētiku.

Kā nevajag atbildēt: ja tu nolem atgaiņāties ar šādu atbildi: "Nepievērst uzmanību tam, ko runā citi", tad tu pieļauj lielu kļūdu un tālākajā nākotnē vari nerēķināties ar atklātām sarunām ar savu bērnu.

Kā vajadzētu atbildēt: noskaidro, kādēļ bērnam radušās šaubas par savu ārieni. Parasti bērni labprāt pastāsta, kāpēc uzdevuši šādu jautājumu, tādēļ noklausies un pēc tam centies atrisināt pārdzīvojumu kopā.

Tieši šajā vecumā ir vislabāk bērnu iepazīstināt ar subjektīvo lietu uztveri. Pastāsti, ka uz pasaules ir tik daudz dažādu cilvēku, ka nav iespējams patikt pilnīgi visiem.

Pieci bērnu jautājumi, kuru atbildes ietekmēs vecāku un bērnu attiecības nākotnē
Foto: Shutterstock

Atgādini par tiem cilvēkiem, ar kuriem kontaktējas tavs bērns. Pasaki, ka viņš ir skaists ne tikai tavās, bet arī viņa draugu acīs.

Nosauc bērna labās īpašības (gan par ārieni, gan viņa dvēselisko pusi): apburošs smaids, skaistas acis, laba sirds utt.

Pastāsti par sevi: padalies ar to, kas ar tevi atgadījies skolā, parādi tā laika fotogrāfijas, pastāsti, kas tevi toreiz uztrauca un kas vēlāk notika ar šiem pārdzīvojumiem.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!