Animācijas īsfilmā skaidro jauno pedagogu izglītības sistēmu
Foto: Shutterstock

Lai skaidrotu pārmaiņas pedagogu izglītības sistēmā, tapusi animācijas īsfilma "Ceļā uz skolotāja profesiju!", kura ilustrē divas iespējas, kā iegūt pedagoga kvalifikāciju. Savukārt Latvijas Universitātē (LU) pašreiz top piecas jaunas studiju programmas pedagogiem, kuru aprobācija sāksies 2020. gada rudenī.

"Jaunā pedagogu izglītības sistēma balstīta sabiedrībai svarīgās vērtībās un atbilst jaunajam mācību saturam. Tā integrē pedagogu izglītību ar pētniecību, padara to elastīgāku, spējīgu ātri reaģēt un skolotāju pielāgoties darba tirgus prasībām un tehnoloģiju attīstībai," skaidro Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece augstākās izglītības jomā Dace Jansone.

IZM iesniegtie priekšlikumi konceptuāli jaunas pedagogu izglītības sistēmas veidošanai Latvijā valdībā tika apstiprināti 2018. gada 9. janvārī. Savukārt 2018. gada rudenī LU sadarbībā ar partneraugstskolām – Daugavpils Universitāti, Liepājas Universitāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju – uzsāktas Eiropas Sociālā fonda projekta "Latvijas Universitātes inovatīvas, pētniecībā balstītas studiju virziena "Izglītība, pedagoģija un sports" studiju programmas" aktivitātes – jaunu pedagoģijas programmu izstrādes īstenošana.

LU vadībā pašreiz tiek izstrādātas piecas studiju programmas, kuru aprobācija sāksies 2020. gada rudenī, bet akreditācija plānota 2022. gadā. Kā skaidro LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Malgožata Raščevska: "Pašreiz top pamatstudiju skolotāju profesionālā programma, kurā varēs studēt dažādu priekšmetu skolotāji, kā arī vēl divas izglītības zinātņu maģistra studiju programmas: pirmā – "Inovatīvas izglītības tehnoloģijas un dizains" un otra programma, kur varēs iegūt papildu dziļākas zināšanas vairākos moduļos: pedagoģijas, izglītības vadībā, cilvēku uzvedībā, iekļaujošā izglītībā un skolotāju profesionālās kompetences pilnveides jomā. Top arī 2. līmeņa profesionālā studiju programma ar pedagogu izglītības iegūšanu gada laikā. Cits risinājums būs Latvijas Universitātes doktora studiju programmai, kas turpmāk būs kopīga četru augstskolu studiju programma, kur katra augstskola piedāvās pētniecību noteiktā specializācijas jomā."

Pamatinformācija par pārmaiņām ar redzējumu par mūsdienīgu skolotāju un skolu pieejama tiešsaistes vietnē "Superskolotajs.lv", savukārt aktualitātes tiek publicētas feisbuka lapā "Superskolotājs".

Animācijas īsfilma tapusi pēc IZM ierosmes. Lūk, filmiņa!

Jaunās pedagogu izglītības sistēmas shēma pieejama šeit.

Source

Cālis.lv

Tags

Izglītība Izglītības un zinātnes ministrija Latvijas Universitāte
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!
Sludinājumi

Comment Form