Latvijas komanda 'WorldSkills 2019' konkursā iegūst trīs medaļas
Foto: Publicitātes attēli

Latvijas komandas konkursanti ieguvuši trīs medaļas par izcilību jauno profesionāļu meistarības konkursā "WorldSkills 2019", kurš noslēdzās 27. augustā Kazaņā, Krievijā.

Medaļu par izcilību skatlogu noformēšanā izcīnīja Liepājas Mākslas un dizaina vidusskolas absolvente Luīze Mihailova, kura 15 valstu konkurencē uzrādīja 4. labāko rezultātu. Par izcilu sniegumu restorāna pakalpojumos medaļu saņēma Madara Miņina no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, kura 33 valstu konkurencē ieņēma 6. vietu, kā arī ieguva titulu "Best of Nation" par labāko sniegumu Latvijas komandā. Trešo Latvijas komandas medaļu par izcilību ēdienu gatavošanā saņēma Mālpils Profesionālās vidusskolas absolvents Nils Ģēvele, kurš 46 valstu konkurencē ieguva 18. labāko rezultātu.

Medaļas par izcilību saņēma konkursanti, kuru iegūtais rezultāts 799 vērtējuma skalā ir vismaz 700 punkti. Pēc vidējiem iegūtajiem punktiem 63 valstu kopvērtējumā Latvijai ir 23. vieta, atstājot aiz sevis tādas valstis kā Nīderlande, Zviedrija, Kanāda, Somija, Ungārija, Norvēģija, Beļģija, ASV un citas.

Latvijas komandas vadītāja un Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore Dita Traidās atzīst: "Latvijas komanda sīvā 63 pasaules valstu konkurencē ir godam pārstāvējusi savu valsti, apliecinot profesionālo prasmju ekselenci un starptautisku konkurētspēju mūsu profesionālās izglītības kvalitātei. Trijās profesijās no septiņām, kurās startējām, esam pasaulē labāko vidū! Esam atstājuši aiz sevis virkni valstu - flagmaņu, kas ir augsts sasniegums."

Kā atzīst Traidās, pasaules mēroga prasmju konkursos iegūt 4. un 6. vietu ir augsts sasniegums, un tas ir arī valsts spēcīgāko nozaru nopelns. "No dizaina, restorānu servisa un ēdināšanas nozarēm nāk starptautiski atzīti eksperti, kuri ir gatavi ieguldīt savu laiku, zināšanas un enerģiju jaunajos talantos. Tādi eksperti mums vajadzīgi vairāk, un tad arī medaļas neizpaliks," secina Traidās.

Latvijas komanda "WorldSkills" pirmo reizi piedalījās 2011. gadā, un kopš 2013. gada no šīm sacensībām ne reizi nav atgriezusies bez atzinības.

Jau iepriekš ziņojām, ka Latvija šajā konkursā pārstāvēta septiņās no 56 disciplīnām. Kas ir šie jaunieši, un cik smags bijis sagatavošanās un treniņu process? Kāpēc ir nozīmīgi, ka Latvijas profesionāļi parāda, ka ir līdzvērtīgi pasaules kolēģiem, un ko tas dos viņu karjerai lasi šeit.

"WorldSkills" notiek jau kopš 1950. gada, un šogad pirmo reizi par profesiju olimpiskajām spēlēm dēvētais jauno profesionāļu konkurss norisinājās Krievijā. Laikā no 22. līdz 27. augustam Kazaņā satikās vairāk nekā 1300 izcilākie jaunie profesionāļi no 63 valstīm, kuri sacentās 56 prasmju konkursos.

Jauno profesionāļu konkurss notiek katru otro gadu un mijas ar Eiropas mēroga profesionālās meistarības konkursu "EuroSkills". Pašlaik "WorldSkills International" organizācijā ir 82 dalībvalstis no visas pasaules. Katru dalībvalsti organizācijā pārstāv tikai viena valsts deleģēta institūcija, un Latvijā tā ir VIAA.

Source

Cālis.lv

Tags

Dita Traidās Valsts izglītības attīstības aģentūra Skolēns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form