Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka Latvijā tiek šķirta aptuveni puse noslēgto laulību. Kādi no šiem cilvēkiem šķiršanos piedzīvo pirmo, citi otro, bet vēl daži trešo reizi. Mēs katrs esam dažādi, bet nereti, iestūrējot laulības ostā otro, trešo un, iespējams, pat ceturto reizi, mēdzam pieļaut vienas un tās pašas kļūdas, kas mūs atkal ieved tajā pašā grāvī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai gan, salīdzinot ar situāciju pirms desmit gadiem, šobrīd aizvien vairāk pāru viens otram saka “jā” vārdu, ir palielinājies arī šķirto laulību skaits, vēsta Centrālās statistikas pārvaldes dati. Piemēram, 2017. gadā tika šķirtas 5 943 laulības, kas ir par 21 procentu vairāk nekā 2010. gadā.

Latvijā vidējais laulības ilgums pirms šķiršanās 2017. gadā bija 13,9 gadi. Iemesli, kāpēc pēc vairāk nekā desmit gadu kopdzīves cilvēki nolemj pārtraukt attiecības, ir visdažādākie. Daži nespēj atrisināt kādu saāsinājušos konfliktu, kamēr citi ir sapratuši, ka attiecības gadu laikā ir mainījušās un viņus vairs neapmierina.

Lai arī tas ir gals tavām attiecībām ar vienu cilvēku, tas nenozīmē, ka tu nevari visu sākt no jauna. Mēs visi alkstam būt mīlēti un mīlēt, tāpēc vēlme būt attiecībās mīt katrā no mums. Nereti cilvēki pēc šķiršanās atrod kādu citu un nolemj atkārtoti iestūrēt laulības ostā, taču nereti tas beidzas ar tādu pašu neveiksmi, un arī šī laulība tiek šķirta. ASV aptuveni 67 procenti otrās un 74 procenti trešās laulības beidzas ar šķiršanos.

Cilvēki, kas stājas otrajā laulībā, ir gados krietni vecāki par tiem, kas laulājas pirmo reizi. Valda uzskats, ka tas ir faktors, kas ļauj cilvēkiem raudzīties uz laulību krietni nopietnāk, paaugstinot laulības izdzīvošanas iespējas, taču statistikas dati liecina, ka tā notiek ar mazāk nekā pusi no jaunlaulātajiem.

Iedvesmojoties no portāla “Marriage”, atklājam izplatītākos iemeslus, kāpēc bieži vien tiek šķirta ne tikai pirmā, bet arī otrā un trešā laulība. Savukārt te atradīsi izplatītākās laulību problēmas, sasniedzot 10 gadu kopdzīves slieksni.

Tags

Attiecības ģimenē Laulība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form