Uzņēmumu reģistrs dāvina Rīgas Dzemdību namam jaundzimušo 'reģistru' 2021. gadam
Foto: Publicitātes foto

Uzņēmumu reģistrs (UR) savā 30 gadu jubilejā dāvina Rīgas Dzemdību namam jaundzimušo "reģistru" 2021. gadam, ko jaunie vecāki mīļi iesaukuši par "bumbiņkalendāru", jo tajā ar aplīšiem jeb bumbiņām tiek "reģistrēts" katrs Dzemdību namā dzimušais mazulis. Dāvinājums tiek pasniegts kopā ar vēlējumu par demogrāfijas uzlabošanos valstī, tostarp uzņēmējdarbības jomā, informē iestādē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Tā kā Uzņēmumu reģistru juristu aprindās nereti mēdz saukt par "dzemdību namu", jo Uzņēmumu reģistrā "dzimst" uzņēmumi un biedrības, tad likumsakarīgi, ka savā jubilejā sveicam Rīgas Dzemdību namu, kurā dzimst cilvēki, jo cilvēki ir tie, kuri rada uzņēmumus un biedrības. Līdzīgi kā Uzņēmumu reģistrs nevar ietekmēt uzņēmuma dibināšanas izvēli, tā Dzemdību nams nevar ietekmēt bērna ieņemšanas izvēli. Tāpēc, sveicot Dzemdību namu, vēlam demogrāfijas uzlabošanos valstī kopumā, tostarp uzņēmējdarbībā: jo vairāk jaundzimušo tagad, jo attiecīgi vairāk uzņēmumu un biedrību dibinātāju būs nākotnē, kā rezultātā valsts kļūs ekonomiski un pilsoniski bagātāka," stāsta Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre Guna Paidere.

Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova: "Lai arī jau vairākus gadus valstī vērojams dzemdību skaita samazinājums, Dzemdību namam izdodas saglabāt dzemdību palīdzības līdera lomu valstī – pie mums pasaulē nāk trešā daļa no visiem Latvijā dzimušajiem bērniņiem. Kā uzņēmums mēs darām visu, lai ietekmētu topošo vecāku izvēli – KUR bērniņu laist pasaulē. Mēs ticam, ka pozitīva dzemdību pieredze drošos un patīkamos apstākļos, atbalstoša un profesionāla aprūpes personāla uzraudzībā, jaunajiem vecākiem ir papildus stimuls plānot ģimenes pieaugumu. Tātad – sveicot Uzņēmumu reģistru jubilejā, mēs kā uzņēmums no savas puses solām darīt visu, lai dzimtu bērni, nākotnes uzņēmēji, kas dibina un reģistrē jaunus uzņēmumus!"

Uzņēmumu reģistrs dāvina Rīgas Dzemdību namam jaundzimušo 'reģistru' 2021. gadam
Foto: Publicitātes foto

Uzņēmumu reģistrs kā tieslietu resora valsts iestāde tika dibināta 1990. gada 1. decembrī. Sākumā iestādes pārziņā bija viens reģistrs – Uzņēmumu reģistra žurnāls. No iestādes pirmā reģistra nosaukuma vārdu ieguva arī pati iestāde.

Pastāvēšanas 30 gadu laikā Uzņēmumu reģistrs ir kļuvis par iestādi, kas uztur 14 publiskus reģistrus ar informāciju par visām juridiskajām personām Latvijā (uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas, publiskā sektora iestādes) un dažādiem juridiskajiem faktiem (maksātnespēja, laulību līgumi, komercķīlas). Šī gada janvārī UR atvēra publiskos reģistros brīvpieejā, tostarp informācijas saņemšana tīmekļvietnē un valsts informācijas sistēmu savietotājā, izmantojot tīmekļa pakalpes pašapkalpošanās režīmā visiem klientiem kļuva bezmaksas. Pakāpeniski tiek palielināts arī atvērto datu (mašīnlasāmā) formātā pieejamo datu apjoms. Šī gada laikā bijuši vairāk nekā 1 miljons skatījumu par simtiem tūkstošu informācijas vienību 14 reģistros.

Tags

Rīgas Dzemdību nams Uzņēmumu reģistrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form