Pievērsties psihoterapijai bērna dēļ. Četru meitu mammas Antras Slokas-Jakovļevas stāsts
Foto: Katrīna Ķepule

Antra dzīvi žestikulē, ar rokām papildinot, ko vēlas pavēstīt, lai labāk būtu saprotams. Viņas dzīves gudrība un pieredze spraucas ārā katrā teikumā, reizēm atgādinot vieda skolotāja teikto. Ir pamatīgi jāieklausās un jāiedziļinās, lai saprastu, ka viņas sacītais var atklāt jaunu pasauli katram, kas to vēlas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa ir četru meitu mamma, eksistenciālā virziena psihoterapijas speciāliste, attiecību konsultante, biodejas skolotāja, kas lasa lekcijas un vada seminārus. Antra Sloka-Jakovļeva atzīstas, ka viņai šobrīd ir spēja gan strādāt, gan priecāties, gan paskumt, ja nepieciešams: "Dzīve rit tādā plūdumā kā dejā. Dzīve man ir kā deja. Man to ļoti patīk vērot, piemēram, parkā, kafejnīcā, kā cilvēki kustas un mijiedarbojas, kā viņi, iespējams, ko asāku pārrunā, kā romantiski skatās viens uz otru."

Antra stāsta, ka pirms kādiem sešiem gadiem deja atgriezās viņas dzīvē – biodejas formā. Biodanzā jeb biodejā tiek izmantota daudzveidīga mūzika, ritms, kustību un izpausmes vingrinājumi, autentiskas kustības, saskarsmes vingrinājumi, lai veicinātu savstarpēju mijiedarbību grupā, skaidrots Latvijas Biodanzas skolotāju asociācijas mājaslapā. Antra ir viena no šīs metodes skolotājām, kurai deja ielikta šūpulī: "Ar deju droši vien piedzimu, jo ļoti daudz kustējos, kad biju maziņa. Es pat atceros, kā man patika mājās uzlikt Paula plates vai tēta lenšu magnetofona mūziku un dejot. Man ļoti patika, kaut gan biju diezgan apaļīgs bērns, nekur augstāk par "Zelta sietiņu" un "Rotaļu" neesmu tikusi. Man jau gribējās baletskolā."

Viņa skaidro, ka visiem noteikti elementi ir iedoti ceļa sākumā. "Ja mēs tos pamanām, tad, iespējams, arī izmantojam. Tā arī attīstās tie talanti. Mēs varam tos nepamanīt, vai arī dzīvē ir lemts kas cits. Reizēm sanāk, ka tie ceļi iet krustu šķērsu, tomēr beigās tu atgriezies pie tā, kas bija bērnībā," stāsta Antra. Viņa atklāj, ka atkal ar deju satikusies pavisam nejauši: "Kādā seminārā, kur apguvu citu metodi, meitenei nokrita bukletiņš – pie manām kājām. Paceļu un lasu: "Biodanza Latvijā." Lasu tālāk – Guna Svence. Nodomāju, ka viņu pazīstu, strādājām kopā augstskolā. Tad ieraugu citu pazīstamu uzvārdu. Lasu un domāju, ka izklausās interesanti, jo tā nav kustību terapija, deju terapija, kuras es jau biju izošņājusi."

Pievērsties psihoterapijai bērna dēļ. Četru meitu mammas Antras Slokas-Jakovļevas stāsts
Foto: Katrīna Ķepule

Tomēr galīgo lēmumu izmēģināt Antra pieņēmusi pēc tam, kad viņu uzrunājis biodejas sauklis jeb vēstījums: "Neatkarīgi no tā, kas mēs esam pēc profesijas, kādi mēs esam pēc statusa, cik mēs naudas pelnām, mēs visi esam cilvēki. Mēs visi varam dejot un kustēties. Nav svarīgi, ko mēs savās galvās ieliekam, cik mēs gudri esam. Nākot uz deju zāli, mēs esam tikai dejotāji." Viņa skaidro, ka tas pilnībā sakritis ar pašas vērtību sistēmu un to, ko šobrīd viņa cenšas vēstīt arī savās nodarbībās.

Antra piebilst, ka tas ir līdzīgi, kā nepārtraukti norit centieni sacensties starp māsām, brāļiem, radiniekiem, paziņām – kurš būs pirmais? "To es arī vēl joprojām mācos. Sacenšoties ir grūti iziet no tās sistēmas – kurš labākais, kurš pirmais, kurš labāk zinās," viņa stāsta. "Pazūd tā vienkāršība, sirsnīgums, labestība, ko mēs caur došanu un ņemšanu varam tā pa īstam nodot."

Kā skaidro Antra, mums katram ceļš tomēr ir citāds. Viņa piebilst, ka viena no attiecību psiholoģijas shēmām ir spirālveidīga sistēma. "Mēs ejam pa spirāli drusciņ uz augšu. Ir arī zemie punkti, mums katram tie ir. Tā sajūta, ka viss manā dzīvē ir iestrēdzis, – ir iespēja ieklausīties un sajust sevi, pieņemt un saprast, kas ir vairāk vajadzīgs, uz kurieni es eju." Tad, līdzīgi kā pavasarī, norit plaukums. Tomēr, kad atkal pienāk tumšais rudens un ziema, jau ir vajadzīgās zināšanas, kā ar to tikt galā. "Vairs nav panikas un antidepresantu dzeršanas. Es saprotu, ka man šobrīd ir iestājusies ziema un ka man tur ir jāizdzīvo pēc labākās sirdsapziņas. Tā mēs dzīvojam un attīstāmies," skaidro Antra.

Tags

Iedvesma Lasāmgabali Psihoterapija Sievietes
0
Sievietes veselība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form