Tiešsaistes kopiena "The Raccoons", kas pulcē studentus un vecāko klašu skolēnus, kuri vēlas iepazīt jaunākās tehnoloģijas un programmēšanas prasmes radošā un savstarpējas sadarbības veicinošā vidē, aicina jauniešus iepazīt nozari tuvāk caur video stāstiem. Ņemot vērā pēkšņo krīzes situāciju mūsdienu sabiedrībā, šis ir īstais laiks, lai veicinātu vispārējas zināšanas par STEM prasmēm un to praktisko pielietojumu dažādās nozarēs.

"Joprojām vien neliela daļa jauniešu izvēlas apgūt zinātnes, tehnoloģiju un inženierijas jomās nepieciešamās iemaņas, tādēļ Latvijā arvien trūkst šo jomu ekspertu, līderu un darbinieku. Vēl jo vairāk, jauniešiem bieži pietrūkst izpratnes par plašajām iespējām pielietot tehnoloģijas savās nozarēs, sadarboties ar citām nozarēm un gan ieviest inovācijas savā lauciņā, gan komercializēt idejas un projektus," uzsver "The Raccoons" līdzradītāja Līna Marta Sarma.

Tehnoloģiju "jenotu" kopiena aicina jauniešu piedalīties lekciju ciklā par zinātni un tehnoloģijām. Tajā būs 12 video stāsti par digitālo tehnoloģiju pamatiem un to praktiskās pielietošanas iespējām dažādās nozarēs, sākot no mājaslapu izstrādes un radošajām tehnoloģijām līdz medicīnai, ķīmijai un ilgtspējības risinājumiem. Katrā sērijā sīkāk tiks pastāstīts par programmēšanas un tehnoloģiju principiem, to pielietojumu, apskatīts, kā kura programmēšanas valoda vai temats tiek izmantots praktiski visdažādākajās profesijās un kā tehnoloģiju attīstība veido arvien jaunus starpdisciplinārus projektus.

Lekciju cikls norisināsies no aprīļa līdz maija beigām – katru nedēļu "The Raccoons" mājaslapā tiks publicēti jauni video. Lekcijās dažādi nozares eksperti iepazīstinās ar savu ikdienu, sniegs plašāku ieskatu profesijā un tās pienākumos. Lekcijās būs iespējams uzzināt arī par nozares uzņēmumiem un to sasniegumiem. Kopumā lekciju cikls radīs jauniešiem plašāku redzējumu par nozari un tās sniegtajām iespējām un plašo darbības spektru.

Paralēli lekcijām "The Raccoons" mājaslapā tiks publicēti arī testi par lekciju tēmām, lai klausītāji varētu izaicināt sevi un pārbaudīt savas zināšanas, un to, cik kārtīgi, ir izprasta lekcijās iegūtā informācija. Cītīgākie testu pildītāji beigās saņems arī balvas par labi padarīto darbu.

--

"The Raccoons" lekciju ciklu organizē uzņēmums "Helve" sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti. Lekciju cikla galvenais atbalstītājs ir tehnoloģiju un izklaides uzņēmums "Tet". Liels atbalsts saņemts arī no atsaucīgajiem ekspertiem un uzņēmumiem, kas bija gatavi dalīties ar savām zināšanām un pieredzes stāstiem, kas ir neizmērojams ieguldījums jauniešu izglītošanā.

Lekciju cikls ir daļa no vērienīgās studentu inovāciju grantu programmas. Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspēju, RTU kopš 2019. gada īsteno projektu "Inovāciju granti studentiem". Visa līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspējas, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt atbalsta grantus un stipendijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!