Foto: NOAA Ocean Exploration, Seascape Alaska

Pirmo reizi gadījies tā, ka pagājis pusgads, un nevienam joprojām nav ne jausmas, kas tas ir – par noslēpumaino zeltaino bumbuli, ko pētnieki pērnruden uzgāja Aļaskā, "Delfi" atklāj viens no ekspedīcijas koordinatoriem Semjuels Kandio. Pētnieks stāsta, ka savās ekspedīcijās dzelmē bieži redz neparastus un nezināmus objektus, bet ko šādu iepriekš nav piedzīvojis.

Vai jums bieži gadās atrast objektus, par kuriem vispār nav skaidrs, kas tas ir?

Nezināmus objektus mēs atrodam salīdzinoši bieži, vairākas reizes gadā, bet parasti daudz ātrāk izdodas noteikt, kas tas īsti ir. Visbiežāk ir tā, ka nezināms tas ir tikai mums, kas esam uz kuģa, bet citu nozaru speciālisti visu ātri izskaidro. Taču šoreiz ir gadījums, kad visai zinātniskajai sabiedrībai nav pat ideju, kas tas varētu būt. Nemaz tik bieži tā nenotiek, ka vēl pēc pusgada joprojām nevienam nav zināms, kas tas ir!

Foršākais mūsu darbā ir tas, ka ekspedīciju tiešsaistē var vērot zinātnieki visā pasaulē. Reizēm ir tā – ak, kaut kāds bumbulis, ejam tālāk, un pēkšņi saņemam telefona zvanu – o, pagaidiet, tas ir kaut kas potenciāli jauns zinātnē!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!