Vidusskolēnus aicina šķetināt prāta noslēpumus, piedaloties neirozinātnes olimpiādē
Foto: Serg Antonov / cc

Pirmdien, 5. decembrī, sākās 10.–12. klašu skolēnu pieteikšanās neirozinātnes olimpiādei "Smadzeņu bite" ("Latvian Brain Bee"), ko organizē Neiroloģijas attīstības fonds un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Neiroloģijas un neiroķirurģijas studentu zinātniskais pulciņš sadarbībā ar RSU Jauno mediķu akadēmiju. Olimpiāde notiks 2023. gada 25. februārī, un Latvijā tā noritēs jau otro reizi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sacensību mērķis ir popularizēt neirozinātnes un smadzeņu slimību atpazīšanu skolēnu vidū. Olimpiāde dod iespēju tās dalībniekiem izprast savas zināšanu robežas, gūt motivāciju tālākai smadzeņu anatomijas un tās darbības principu izzināšanai, un, iespējams, arī gūt iedvesmu profesionālās nākotnes saistīšanai ar medicīnu un neirozinātni.

"Latvian Brain Bee" 2022. gadā pievienojās starptautiskajai "International Brain Bee" saimei, kura pastāv vairāk nekā 20 gadu. Skolēni vispirms piedalās savas valsts nacionālajā olimpiādē, kuras uzvarētājs dodas uz starptautisko konkursu. Nākamā gada "International Brain Bee" konkurss norisināsies Vašingtonā, ASV.

Nacionālā līmeņa olimpiādes uzdevumi būs sadalīti dažādās grūtības pakāpēs. Tā notiks četrās sekcijās, kurās dalībniekiem būs jāatbild uz testa jautājumiem un jāsniedz īsas atbildes par cilvēka nervu sistēmas uzbūvi, nervu sistēmas funkcijām un darbības principiem, kā arī nervu sistēmas slimībām un to diagnostiku. Olimpiādes darba valoda būs angļu, tomēr savas atbildes dalībnieki varēs sniegt gan angļu, gan latviešu valodā.

Lai savlaicīgi pārbaudītu zināšanas, šogad 21. un 22. janvārī tiks organizēta atlases kārta, kura norisināsies attālināti, izmantojot RSU e-studiju vidi, "Respondus Monitor" un "Lockdown Browser" programmatūru. Dalībnieki varēs izvēlēties, kurā no piedāvātajiem datumiem piedalīties. Atlases kārtas uzdevumu struktūra būs līdzīga kā olimpiādē. Pēc tās 50 labākie skolēni iegūs iespēju piedalīties galvenajā posmā, kas 25. februārī notiks klātienē RSU.

Skolēnu darbus vērtēs komisija, kurā pārstāvēti RSU Medicīnas fakultātes studenti un rezidenti, bet procesu uzraudzīs RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras vadītājs profesors Andrejs Millers. Organizatoru komanda nodrošinās divas konsultācijas par olimpiādes norisi un tehniskiem jautājumiem jau pirms atlases kārtas.

Pieteikties iespējams līdz 18. decembrim, klikšķinot šeit. Savukārt olimpiādes nolikums lasāms šeit.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.