Aizritējis mēnesis, kopš balsstiesīgie Latvijas iedzīvotāji devās pie vēlēšanu urnām, lai izraudzītos nākamos tautas priekšstāvjus. Vakar jaunā Saeima sanāca uz savu pirmo sēdi, kurā tika apstiprinātas pilnvaras 100 parlamenta deputātiem, kā arī izraudzīta jaunā Saeimas priekšsēdētāja un prezidijs. Varas sadale turpinās, joprojām nav zināms, kurš vadīs valdību. Jaunā Saeima un valdība — ko gribam un ko vajag? Atbildes pulksten 11 tiešraidē "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā meklē žurnālisti Māris Zanders un Eduards Liniņš, portāla "Manabalss.lv" vadītājs Imants Breidaks un "Jauniešu Saeimas" prezidija locekle Patrīcija Anna Vavilova.

"Divas trešdaļas no 13. Saeimas deputātiem svinīgo solījumu dod pirmo reizi. Tā ir iespēja jau no šodienas veidot jaunu politisko diskusiju un likumdošanas darba kultūru," pirmajā sēdē, uzrunājot 13. Saeimas deputātus, vakar uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

"Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus," teikts Saeimas deputātu zvērestā, kuru vakar deva jaunie tautas priekšstāvji.

Kādas cerības uz jauno Saeimu un valdību liek tauta? Ko gribam un ko vajag? Atbildes uz jautājumiem meklē kopā ar Jāni Domburu un raidījuma viesiem.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties DELFI plus abonementu:
  • Ik mēnesi vairāk nekā 100 rakstu un video materiālu
  • Analītisko rakstu sērijas un stāstniecības projekti
  • DELFI bez komercreklāmas
  • Videolekcijas un apjomīgs rakstu arhīvs
Abonē DELFI plus
par 1 eiro uz pirmajām 4 nedēļām*
*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 2,99 eiro par abonēšanas periodu, izmantojot tavu norādīto apmaksas metodi. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā DELFI kontā.
Kāpēc abonēt DELFI plus?
Esi DELFI plus abonents?

Tags

DELFI plus Jānis Domburs Māris Zanders Ministru kabinets Raimonds Vējonis Saeima Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form