Partija "KPV LV" kā pirmā publiskojusi savu programmu Saeimas vēlēšanām, ko pirmdien tā skaidroja raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu". Saruna bija daļa no diskusiju sērijas "Par ko balsot?".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepriekš partija informēja, ka diskusijā piedalīsies trīs tās līdzpriekšsēdētāji - Artuss Kaimiņš, Linda Liepiņa un Atis Zakatistovs. Negaidīti Zakatistova vietā uz raidījumu ieradās Aldis Gobzems. Viņš informēja, ka pirms dienas vai divām kļuvis par partijas biedru. Svētdien "KPV LV" paziņoja, ka Gobzems izvirzīts par politiskā spēka premjera amata kandidātu.

Raidījumā Saeimas deputāts Kaimiņš skaidroja to, kādēļ viņa uzņēmums "Suņu būda" iegādājies portālu "Ritakafija.lv", ko gan iepriekšējie īpašnieki esot uzdāvinājuši. Deputāts apgalvo, ka šādi rīkojies, jo grozījumi Saeimas Kārtības rullī varētu liegt parlamentārietim filmēt komisijas sēdes un to varēšot darīt tikai akreditēti žurnālisti.

Kā ziņots, "Delfi TV ar Jāni Domburu" pirms šoruden gaidāmajām vēlēšanām īsteno diskusiju sēriju "Par ko balsot?". Pirmā šīs sērijas daļa tiešraidē skatāma divu nedēļu garumā, sākot ar 14. maiju. Šajās diskusijās katru darba dienu notiek sarunas ar partiju līderiem par Latvijas politiskajiem spēkiem, to līdzšinējo darbību, konkurenci un potenciāliem piedāvājumiem.

Šī gada 6. oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Lai gan kandidātu sarakstu iesniegšana sāksies tikai 18. jūlijā, jau šobrīd partijas izvērsušas aktīvu gatavošanos. Atsevišķi politiskie spēki jau tagad izvirzījuši savas "lokomotīves" un premjera amata kandidātus, grupējas un pārgrupējas apvienībās ar citām partijām, izrāda savu nostāju, virzot likumdošanas iniciatīvas un rīkojot protestus.

Uz diskusijām aicinātas visas partijas, kuru atbalsts sabiedrībā saskaņā ar publiski pieejamiem socioloģisko aptauju datiem pēdējā laikā vismaz vienā mēnesī pārsniedzis 1%. No katras partijas uz diskusijām aicināti trīs to formālie un faktiskie līderi. Partijām tika dota iespēja izvēlēties sev ērtākos diskusiju laikus, tādēļ to secībai nav saistības ar popularitāti vai citiem raksturlielumiem.

Portāls "Delfi" un raidījuma vadītājs Jānis Domburs aicina arī lasītājus un skatītājus uzdot politiķiem jautājumus vai rosināt tēmas, kas diskusijās būtu apspriežamas. To iespējams darīt, sūtot e-pastu (janis.domburs@delfi.lv) vai izmantojot "Delfi Aculiecinieka" sistēmu, kur visi iesūtītie jautājumi tiks apkopoti un apskatāmi publiski.

Tags

Linda Liepiņa Atis Zakatistovs Artuss Kaimiņš Dana Reizniece-Ozola Jānis Domburs Lasāmgabali Suņu būda
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form