"Kārtis sakrita ļoti nelabi," tā pēdējo mēnešu kaislības un sabiedrības nepatiku pret Valsts ieņēmumu dienestu (VID) vērtē dienesta jaunā ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme. Piedāvājam noskatīties zīmīgākās atziņas un spilgtākos izteikumus no viņas intervijas "Delfi TV ar Jāni Domburu".

Jaunzeme VID vadītājas amatā stājās 2019. gada 11. februārī. Kopš tā laika iestādes vārds medijos izskanējis, gan saistībā ar gada ienākumu deklarāciju sistēmu un tās nepilnībām, gan saistībā ar restorāna "Kinfield" konta bloķēšanu, kā rezultātā uzņēmums pārtrauca darbību.

Jau vēstīts, ka intervijā Jaunzeme pauda pārliecību, ka kaislības ap "Kinfield" saistītas ar ēdināšanas nozares vēlmi panākt sev samazinātu Pievienotās vērtības nodokļa likmi. Viņa norādīja, ka VID būtu gatavs ieviest vienkāršotu nodokļu režīmu restorāniem citā veidā – caur "vaučeru" sistēmu. To neatbalsta Finanšu ministrija.

Jaunzeme arī solīja, ka iedzīvotāju ienākumu deklarācijas no 2021. gada varētu tikt aizpildītas automātiski, vairs neprasot cilvēkiem pašiem rēķināt savus nodokļus. Lai tas varētu notikt gan nepieciešamas nozīmīgas reformas, ieviešot Latvijā digitālu rēķinu un pavadzīmju sistēmu.

Jaunzeme arī skaidroja, ka liels ēnu ekonomikas īpatsvars ir ne tikai ēdināšanas, bet arī apsardzes, celtniecības un taksometru pārvadājumu nozarēs, tādēļ tās VID uzraugot pastiprināti. Šajās nozarēs risks, ka tiek maksāta aplokšņu alga esot augstāks par 20%.

Tāpat ziņots, ka, rūpējoties par VID "tīrību", Jaunzeme kopš stāšanās amatā atlaidusi jau desmit negodprātīgus muitniekus. Turpinās arī darbs pie citu VID darbinieku mantiskā stāvokļa pārbaudēm – dienests šķiršoties no tiem darbiniekiem, kuri nespēs paskaidrot savu ienākumu izcelsmi.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Ieva Jaunzeme Nodokļi PVN VID
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form