Foto: Bjoern Hickmann

Šovasar, no 2. līdz 9. jūnijam, Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā notiks 42. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes vokālistu konkursa fināls, portālu "Delfi" informē Dzintaru koncertzāles pārstāve Indra Vilipsone.

Konkurss sāksies jau martā ar pirmajām atlases kārtām. Tiešsaistes reģistrācija prestižajam operdziedātāju konkursam jau ir atvērta. Fināls notiks no 2024. gada 2. līdz 9. jūnijam Dzintaru koncertzālē. Savukārt 24. aprīlī pulksten 17 vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisināsies konkursa Baltijas reģiona atlases kārta, kurā tradicionāli piedalās jaunie dziedātāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Polijas pilsētā Krakovā 5. martā tiks atklātas atlases kārtas, bet 6. martā – Hamburgas Valsts operā. Cita starpā atlases finālam Jūrmalā martā notiks arī tādās vietās kā "Teatro Nacional de São Carlos" Lisabonā, Londonas Karaliskajā operas namā "Covent Garden" un Ņujorkas Metropoles operā. Līdz maijam visā pasaulē notiks aptuveni 50 atlases kārtas, skaidro Vilipsone.

"Mēs esam priecīgi atkal atklāt daudzus jaunu talantu un nodrošināt viņiem ceļu uz starptautisku operdziedātāju karjeru," saka organizatori Izabella Gabora (Isabella Gabor) un Holgers Bleks (Holger Bleck). "Mums ir īpašs prieks atkal būt viesiem Jūrmalā. Jūrmala mūsu konkursam ir kļuvusi par kaut ko līdzīgu otrajām mājām, un mēs pateicamies direktoram Guntaram Ķirsim un viņa komandai par viesmīlību un lielisko sadarbību," piebilst organizatori.

"Esmu pateicīgs konkursa dibinātājiem un organizētājiem par Dzintaru koncertzāles komandai un man kā tās vadītājam uzticēto pienākumu un godu jau trešo reizi rīkot Belvederes konkursa finālu mūsu skaistajā Jūrmalā," saka Guntars Ķirsis, Dzintaru koncertzāles, kurā notiks konkursa fināls, mākslinieciskais un izpilddirektors.

"Ikviena dziedātāja sapnis, uzsākot savu profesionālo karjeru, ir kaut reizi uzstāties tik kompetentai un prestižai auditorijai. Žūrijas pieredze operas pasaulē garantē, ka vērtējums būs izsvērts un objektīvs, un, manuprāt, tas jaunajiem dziedātājiem ir ļoti svarīgi neatkarīgi no galarezultāta. Mēs arī lepojamies un priecājamies, ka tieši Latvijā notiks tik prestiža konkursa fināls un noslēguma ceremonija, un, kā vienmēr, ceram, ka tajā uzmirdzēs mūsu valsts jaunie talanti. Novēlu visiem dziedātājiem veiksmi atlases kārtās visā plašajā pasaulē un veiksmīgu, draudzīgu un profesionālu fināla konkursu Dzintaru koncertzālē," saka Guntars Ķirsis.

Arī šogad žūrijā būs pārstāvji no starptautiskiem teātriem un operas namiem, kas vērtēs jaunos talantus finālā. Papildus iespējai iegūt kādu no balvām jaunajiem dziedātājiem ir arī iespēja uzstāties ar žūrijas locekļu pārstāvētajos operas namos. Šādā veidā ir sākusies daudzu operdziedātāju karjera.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!