Foto: Ritvars Stankēvičs

Dažas dienas pirms Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas "Zelta mikrofons" ceremonijas noskaidrotas piecas radiostacijās visvairāk spēlētās pašmāju dziesmas, kas pretendēs uz balvu kategorijā "Gada hits".

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) jau tradicionāli apkopo radiostacijās visvairāk spēlēto dziesmu statistiku, tāpēc tieši LaIPA ierasti pasniedz balvu šajā kategorijā. Uzvarētāja noteikšanai radiostacijās visvairāk spēlētāko dziesmu atskaņošanas reizes tiek reizinātas ar radiostaciju reitingiem un dziesmai jāskan vismaz trīs radiostacijās lai pretendētu uz radio hita titulu.

Kategorijā "Radio hits" nominēti (alfabēta secībā):

"Astro’n’out" – "Manifestē"

Kriss Noa – "Cik tālu vēl?"

Dons – "Divatā"

Fiņķis, Patrisha – "Raķešu zinātne"

"Triānas parks" – "Es gaidu ziemu"

"Radio hits" ir augsts novērtējums gan mūzikas ierakstu autoriem un izpildītājiem, gan arī šo ierakstu producentiem, jo vistiešākajā veidā parāda virzienu, kādā jāstrādā, lai pievērstu radiostaciju uzmanību: "Nominācija "Radio hits" ir viena no demokrātiskākajām "Zelta mikrofona" nominācijām, jo visa pamatā ir radio statistika - cik reižu, cik radiostaciju un cik lielu klausītāju auditoriju dziesma ir sasniegusi," saka Liena Edvardsa, LaIPA izpilddirektore. "Un manis teikto lieliski apliecina arī nominētās dziesmas, kuras pagājušajā gadā bijušas īpaši radiostaciju klausītāju iemīļotas," uzsver LaIPA izpilddirektore.

Jau ziņots, ka "Zelta mikrofona" ceremonija notiks piektdien, 8. martā. Tajā 21 kategorijā tiks sveikti aizvadītajā gadā žūrijas vērtējumā iksmīgākie ieraksti un mūziķi.

Jau ziņots, "Zelta mikrofona" ceremonijas koncertā uzstāsies: Aminata, Patrisha un Fiņķis,"Bermudu divstūris", "Credo", Emilija "Singapūras satīns", "Rūsa", "Sudden Lights" un Gustavo, "Dzeguzīte" un "Dzintariņš" kopā ar Edvardu Strazdiņu, Paulu Saiju, Ivo Grīsniņu-Grīsli, Aija Andrejeva un Ansis kopā "Baltic Groove Orchestra", Chris Noah, fonds "Līdzskaņa" – Atis Zviedris, Jānis Stībelis un "ODIS".

Pasākuma tiešraide TV3 ēterā sāksies 8. martā pulksten 21.15 un to varēs vērot arī TV3 Play, tv3.lv un Go3 – pēc ceremonijas ieraksts būs pieejams Go3 "series" sadaļā un TV3 Play.

Pasākuma pēcballīte norisināsies Baltijā lielākajā naktsklubā, koncertzālē "Tower" (Brīvības iela 214B). Pasākumā uzstāsies dziedātājas Paula Dundere, Diona, mūziķe Vultura un rokgrupa "Indygo".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!