Foto: Publicitātes foto

Apcerīgums, pārdomas un augšāmcelšanās brīnuma gaidīšana – Lieldienu nedēļas nogalē dažādās vietās Rīgā un arī Latvijā notiks garīgās mūzikas koncerti, kas bagātinās Lielās Piektdienas un Lieldienu noskaņu. Piedāvājam pasākumu izlasi un vēršam uzmanību, ka liela daļa no tiem ir pieejama bez maksas.

Riharda Dubras jaundarba pirmatskaņojums Tukumā

Foto: Publicitātes foto

Lielajā Piektdienā, 29. martā, pulksten 19 Tukuma Sv. Trīsvienības baznīcā tiks pirmatskaņots komponista Riharda Dubras jaundarbs “Tristis est anima mea” (Mana dvēsele ir noskumusi) – ciešanu laika dziesmu cikls, kas īpaši komponēts Tukuma pilsētas Kultūras nama sieviešu korim “Noktirne”.

Koncertā diriģēs Sanita Apine, pie ērģelēm – Elīza Apine. Pirmatskaņojumā plānota arī komponista klātbūtne. Šis ir viens no jaundarbiem, ko komponists piedāvā savas 60. jubilejas gadā.

Ieeja koncertā bez maksas.

Dita Krenberga un Dārta Tisenkopfa-Muselli koncertā Mazajā ģildē

Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 29. martā, pulksten 16 Mazās ģildes Lielajā zālē skanēs Lielās Piektdienas koncerts “Kontemplācija”. Kamermūzikas programmā tiksies flautiste Dita Krenberga un arfiste Dārta Tisenkopfa-Muselli, aicinot klausītājus šajā pārdomu laikā ļauties suğestīvam ceļojumam franču un itāļu mūzikas lasījumos.

Koncertā skanēs Kamila Sensānsa, Nino Rotas, Gabriela Forē, Filipa Gobēra un Marka Bertomjē oriğinālmūzika flautai un arfai, kas ikreiz pārsteidz klausītājus un arī pašas izpildītājas ar plastiskumu, interpretācijas telpas plašumu un mainīgumu.

Ieeja koncertā bez maksas.

Lielās Piektdienas koncerts Sv.Jāņa baznīcā

Foto: Mārtiņš Purviņš

Rīgas Sv. Jāņa baznīcā 29. martā, pulksten 19 izskanēs Lielās Piektdienas koncerts. Tā programmā skanēs šī gada jubilāra Riharda Dubras mūzika pūtēju orķestrim “Adagio appassionato” un komponista oriģinālmūzika saksofonu kvartetam “Lux aeterna”.

Latvijas pirmatskaņojumā izskanēs arī Deivida Maslanka “Koncerts saksofonu kvartetam un pūtēju orķestrim”, kas pasaulē novērtēts kā mūzikas darbs, kas atspoguļo lielu emocionālo un garīgo intensitāti. Šo mūziku līdzās Orķestrim “Rīga” diriģenta Valda Butāna vadībā atskaņos Rīgas Saksofonu kvartets.

Ieeja koncertā bez maksas. Ielūgumi pieejami “Biļešu paradīzes” kasēs.

Džovanni Batistas Pergolezi "Stabat mater" Dzintaru koncertzālē

Foto: Publicitātes foto

Dzintaru koncertzālē Lielajā Piektdienā 29. martā skanēs Džovanni Batistas Pergolezi slavenais opuss ‘‘Stabat mater’’ un itāļu baroka komponista Frančesko Durantes Otrais koncerts stīgām sol minorā.

Koncertā uzstāsies soprāns Ilze Grēvele-Skaraine, mecosoprāns Ieva Parša, Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā, kā arī instrumentālais ansamblis – Marta Spārniņa, Raimonds Melderis (vijoles), Pēteris Trasuns, (alts), Ēriks Kiršfelds (čells), Ieva Saliete (ērģeļpozitīvs) un Oskars Bokanovs (kontrabass).

Itāļu baroka komponista Džovanni Batistas Pergolezi “Stabat mater’’ ir, iespējams, pazīstamākais un visbiežāk atskaņotais Kristus ciešanu stāsta īstenojums mūzikā. Pergolezi šo skaņdarbu sacerējis franciskāņu klosterī netālu no Neapoles kā rekviēmu sev, un tas ir pāragri mirušā komponista pēdējais opuss.

18. gadsimta itāļu baroka komponists Frančesko Durante bija augstu vērtēts harmonijas meistars un pedagogs – pie viņa mācījās arī Pergolezi. Komponista Otrajā koncertā stīgām baroka daudzbalsība mijas ar 18. gadsimta galantā stila šarmantajiem žestiem.

Biļetes uz koncertu nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs.

Rīgas Domā skanēs Latvijas Radio kora un "Sinfonietta Rīga" koncerts

Foto: Jānis Deinats

Lielajā Piektdienā, 29. martā, pulksten 19 Rīgas Domā izskanēs Latvijas Radio kora un kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" koncerts.

Koncertā piedalīsies arī ērģelnieks Aigars Reinis un diriģents Sigvards Kļava, kuri kopā ar kori un orķestro atskaņos Fēliksa Mendelszona kora kantātes, franču komponistu mūziku, kā arī Mārtiņa Viļuma šedevru "Le temps scintille" ("Laiks mirguļo").

Biļetes uz koncertu nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Torņakalna baznīcā - īpašs Baha Jāņa pasijas koncertatskaņojums

Foto: F64

Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā Klusajā sestdienā, 30. martā, pulksten 15 izskanēs īpašs Johana Sebastiana Baha Jāņa pasijas atskaņojums kamerkora “Ave Sol” izpildījumā. Šogad aprit tieši 300 gadi kopš darba pirmatskaņojuma 1724. gada Lieldienās.

Koncertatskaņojumā līdzās diriģenta Andra Veismaņa vadītajam Rīgas kamerkorim “Ave Sol” un Vidzemes kamerorķestrim pasijas stāstu vēstīs solisti, kas visi reiz bijuši saistīti ar Rīgas kamerkori “Ave Sol” – pašreizējie dziedoņi Aija Veismane (soprāns), Mārtiņš Zvīgulis (tenors) un Matīss Pēteris Circenis (baritons), kā arī starptautiski atzītie solisti Sniedze Kaņepe (mecosoprāns) un Artūrs Švarcbahs (bass). Koncertā būs dzirdamas arī vairāku kora solistu balsis.

Ieeja koncertā bez maksas. Ielūgumi pieejami “Biļešu paradīzes” kasēs.

"Schola Cantorum Riga" un saksofonists Jurka Liepājā

Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 30. martā, pulksten 19 senās mūzikas apvienība "Schola Cantorum Riga" un saksofonists Dāvis Jurka Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" klausītājiem veltīs īpaši Lieldienu ieskaņai veltītu programmu, kurā savīsies gregoriskie korāļi un mūsdienīgas džeza improvizācijas.

Koncertā skanēs vēlīno viduslaiku sakrālā mūzika no Francijas, Ziemeļeiropas un Rīgas, pamīšus skanot Jurkas improvizācijām ar atspēriena punktu no gregoriskajiem korāļiem.

Biļetes uz koncertu nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Lieldienu koncerts "Halleluyah"

Foto: Publicitātes foto

Svētdien, 31. martā, pulksten 16 Mazajā ģildē izskanēs Lieldienu koncerts "Halleluyah". Koncertā piedalīsies RKTMC "Mazā ģilde" senās mūzikas ansamblis "Ludus" (mākslinieciskā vadītāja Māra Birziņa), Rūdis Cebulis (soprānists) un Beatrise Vilde (mecosoprāns). Koncertā izskanēs garīga un laicīga satura dziesmas kā arī instrumentāli skaņdarbi un deju svītas no agrīnās renesanses līdz agrīnajam barokam. Dzirdēsiet tādu Rietumeiropas komponistu skaņdarbus kā – Gijoms Du Fejs, Ričards Alisons, Giovanni Felice Sances un Džons Pleifords.

Ieeja koncertā bez maksas.

Otrās Lieldienas "Ziemeļblāzmā"

Foto: Agnese Tauriņa

Otrajās Lieldienās, 1. aprīlī, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” gaidāms notikums ģimenēm “Jampadracis Lieldienās” un koncerts ar Orķestra “Rīga” brass ansambli.

Interaktīvajā radošajā darbnīcā pulksten 14 ar bērniem darbosies Dmitrijs Pudovs no Rīgas cirka skolas, bet pulksten 15 Lielajā zālē koncerta muzikālajā centrā tiks izcelts Orķestra “Rīga” pūšaminstrumentu jeb brass ansamblis, kas atskaņos šāda tipa ansamblim raksturīgu, izklaidējošu un dzīvespriecīgu mūziku. Brass ansambļa sagatavošana uzticēta Orķestra “Rīga” trompešu grupas koncertmeistaram Kristianam Kalvam. Koncertu ar pasakām un jokiem caurvīs koncerta vadītājs Raitis Zapackis.

Ieeja koncertā bez maksas. Ielūgumi pieejami “Biļešu paradīzes” kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!