Foto: Publicitātes foto

Vokālā a cappella grupa "Latvian Voices" maijā ar koncertu sēriju un meistarklasēm viesosies vairākos prestižos mūzikas festivālos Vācijā, Austrijā un Dānijā, taču pirms tam visus a cappella mūzikas mīļotājus aicina uz Saldu, kur 20. aprīlī izskanēs akustiskā koncertprogramma "Ārpus laika".

Šī gada maijā “Latvian Voices” dosies turnejā, iekļaujot viesošanos vairākos atzītos mūzikas festivālos, tostarp, “folkBaltica”, kura ietvaros koncertēs 4. maijā Ķīlē, Vācijā un 5. maijā Grostenā, Dānijā. Nākamā grupas pieturvieta būs Burģeles pilsēta Vācijā ar koncertu 7. maijā benediktiešu klosterbaznīcā St. Maria & St. George.

Turnejai turpinoties, “Latvian Voices” piedalīsies 10. starptautiskajā koru festivālā “Voices Of Spirit” Grācā, Austrijā. Līdzās tādiem māksliniekiem, kā pasaulslavenais komponists Ola Gjeilo, “Latvian Voices” 11. maijā uzstāsies Grācā, savukārt 12. maijā - Milštatē. Nākamajā dienā grupa būs klausāma Etlingenas pilī, Vācijā, bet tūri noslēgs uzstāšanās un meistarklases vienā no vadošajiem Eiropas vokālās mūzikas festivāliem Ārhusā, Dānijā, kas šogad norisināsies no 17. līdz 20. maijam. Festivāla viesmākslinieku vidū būs arī a cappella grupa “The Swingles” no Lielbritānijas.

“Latvian Voices” līdere Laura Jēkabsone stāsta: “Dalība dažādos mūzikas festivālos ir būtiska daļa no “Latvian Voices” radošā dzinējspēka - tā mēs iegūstam jaunas pieredzes, iedvesmas un kontaktu bagāžu, ar kuru varam darboties un pēcāk arī dalīties savā a cappella festivālā, kas gadskārtēji norisinās Valmierā. Priecājamies, ka varam būt daļa no a cappella komūnas un tādu veidot arī šeit, mūsu mājās.”

Tāpēc pirms došanās ceļā grupa rīko koncertu tepat, Latvijā, Saldus mūzikas un mākslas skolā 20. aprīlī, pulksten 19. Koncertā ar nosaukumu “Ārpus laika” grupa uzstāsies ar īpašu akustisko programmu, kuras pamatā ir trīs svarīgākie “Latvian Voices” iedvesmas avoti - latviešu tautasdziesmas, akadēmiskā mūzika un starptautiski atpazīstamas melodijas.

Vokālā grupa “Latvian Voices” ir profesionāla a cappella vienība, kas aktīvi muzicē, izdod mūzikas ierakstus un vada meistarklases gan Latvijā, gan ārpus tās jau teju 15 gadus.

Biļetes uz koncertu Saldū nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!