Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Koncertzālē "Palladium" maija koncertu klāstu aizsāka britu hip-hopa mūziķis un viens no graima (grime) aizsācējiem Dizijs Raskals (Dizzee Rascal).

Latvijā mūziķis, kuru mūzikas medijs "Q" ir iekļāvis 20. gadsimta ietekmīgāko mūziķu sarakstā, Latvijā ieradās jaunākā albuma veicināšanas turnejās ietvaros. Viņa astotais albums "Don't Take It Personal" iznāca šī gada sākumā.

Dizijs Raskals vienmēr ir tiecies pēc izcilības. Mākslinieks ir teicis, ka mūzikā viņš gribētu sasniegt tādu pašu līmeni, kā Brūss Lī cīņas mākslās. Jau viņa sešpadsmit gadu vecumā izdotais debijas singls "I Luv U" (2002) nodēvēts par tādu pašu "grime" mūzikas žanra stūrakmeni kā grupas "Sex Pistols" dziesma "Anarchy in the U.K." pankrokā.

Grime ir elektroniskās deju mūzikas žanrs ar tempu, vidēji, 140 sitienu minūtē (BPM), kura rašanās tiek skaidrota kā sausais atlikums, kas rodas, sajaucot kopā Amerikas hip-hopu ar britu jungle un drum’n’bass, klāt vēl piekaisot Jamaikas dancehall.

Līdz ar sava debijas albuma "Boy In The Corner" (2003) iznākšanu Dizijs Raskals Lielbritānijā kļuva pazīstams teju visiem, nonākot uz britu dzeltenās preses izdevumu vākiem – toreiz gan ne par nopelniem mūzikā, bet iesaistīšanos konfliktā, kurā viņš guva sešas durtas brūces. Taču drīz vien, būdams tikai astoņpadsmit gadu vecs, viņš par debijas albumu ieguva prestižo "Mercury" balvu un balvu par inovācijām no žurnāla NME ("New Musical Express").

Dizijs Raskals kopumā ir izdevis astoņus soloalbumus un guvis daudz radošu panākumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!