Latviešu mūziķis Edgars Rubenis iesildīs atzītās amerikāņu mūziķes Līzas Harisas, labāk pazīstamas kā Grouper, koncertu, otrdien, 13. martā Rīgā, portālu "Delfi" informē koncerta organizatori "Skaņu mežs".

Kopš 2010. gada vasaras Edgars Rubenis, kas pazīstams kā grupas "Mona de Bo" ģitārists, darbojas arī kā solomākslinieks. Iztikdams bez īpašiem skatuves segvārdiem un saglabādams sev ierasto instrumentu - elektrisko ģitāru, Rubenis darbojas eksperimentālās / avangarda mūzikas laukā, iedvesmu smeļoties no tādiem māksliniekiem kā Orena Ambarči (Oren Ambarchi), Keidži Haino (Keiji Haino) un Dereka Beilija (Derek Bailey), kā arī akadēmiskās mūzikas avangardistiem Džinačinto Ščelsi (Giacinto Scelsi), Mortona Feldmana (Morton Feldman), Elenas Fulmanes (Ellen Fullman), Rubenis savā mūzikā kā galveno mediju izmanto skaņu, nevis harmoniskās un melodiskās secības.

Pēdējā laika aktuālākās sadarbības Rubenim bijušas ar tādiem krievu avangarda mūziķiem kā Ilja Belorukovs un Aleksejs Borisovs, kā arī biežo "Skaņu meža" viesi Arturas Bumsteinas.

Atgādinām, ka Grouper uzstāšanās notiks turnejas "Violet Replacement" ietvaros. Viņas mūziku raksturo gan dream-pop liegās skaņas, gan īpaša mīlestība pret sapņainām un citpasaulīgām skaņu vidēm, kas ļauj viņas mūzikai ceļot no saldi ēteriskām indie balādēm līdz viegli trokšņainiem, smeldzīgi nervoziem skaņu sapņiem. Koncerts, saskaņā ar mākslinieces vēlmi, notiks dievnamā – Anglikāņu baznīcā.

Grouper mūziku ir viegli pielīdzināt tādu mākslinieku kā "Cocteau Twins" vai EMA daiļradei, taču Harisas labpatika pret ambientiem shoegaze noskaņojumiem un skaistā, tīrā balss nostāda pašas daiļradi žanrā, ko žurnāls "The Wire" apzīmējis kā mordant ambient song. 2008. gadā portāls pitchfork.com nosauca Grouper albumu "Dragging a Dead Deer Up a Hill" par vienu no 50 gada labākajiem ierakstiem.

Šogad festivālam "Skaņu mežs" paliek desmit gadi, un Grouper uzstāšanās iezīmē jubilejas gada svinīgo aktivitāšu sākumu. Grouper Rīgas koncerts būs vienīgais Baltijas valstīs.

Biļetes ir nopērkamas Biļešu servisa tirdzniecības vietās un www.bilesuserviss.lv. Biļešu cena ir 7 lati, pērkot iepriekš, pirms koncerta - 8 lati. Vietu skaits nelielās ietilpības dēļ ir ierobežots.

Koncerta sākums plkst.20:00

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!