Foto: Publicitātes foto

"Positivus" festivālā šovasar sesto gadu pēc kārtas darbosies "Red Bull Music Academy" skatuve, kas arī šogad piedāvās piesātinātu elektroniskās mūzikas programmu.

Līdzās iepriekš izziņotajiem grandiem A-Trak un Just Blaze uz tās uzstāsies labākie Baltijas un pasaules mēroga mākslinieki Niks Huks (attēlā) no ASV, "Full Crate & Mar" no Nīderlandes, "Rebeka" no Polijas, Napo no Lietuvas un daudzi citi.

Jaunākās amerikāņu elektroniskās mūzikas tendences festivālā demonstrēs ekscentriskais mūziķis Niks Huks no Ņujorkas, kurš jau no pusaudža vecuma sāka darboties kā dīdžejs, dibinot dažādas grupas un kolekcionējot sintezatorus.

Viņa pasaulīgais analogās deju mūzikas stils 10 gadu laikā paspējis apceļot zemeslodi no Ņujorkas līdz Tokijai. Uzkrājot savā kontā vairākus ierakstus kā "Cubic Zirconia" dibinātājs, Nick Hook daudzie ekscentriskie ieraksti un sadarbība ar tādiem mūziķiem kā EL-P, L-Vis un Azealia Banks parāda viņa nebeidzamo kaisli pret visa veida elektronisko mūziku.

Neparastā poļu dueta "Rebeka" radītā mūzika ir kā trakulīgs un neparedzams kareivis, kura nepārspējamā enerģija savu virsotni sasniedz grupas dzīvās performances laikā. Viņu smalki izstrādātā debijas ieraksta "Hellada" (2013) aukstie sintī ritmi un pulsējošie bīti ierauj klausītāju emocionālu un piesātinātu stāstu pasaulē. "Rebeka" debijas albums pērn tika atzīts par vienu no gada labākajiem diskiem Polijā.

Ar Eiropas avangarda sasniegumiem elektroniskajā mūzikā iepazīstinās duets no Amsterdamas "Full Crate&Mar"". Producents Full Crate un dziedātājs Mar ir divi jauni mūziķi no Amsterdamas, kas soulmūziku un hiphopu apvieno ar futūristisku skaņu dizainu.

Aktīvie hiphopa un bītmeikeru skatuves aktīvisti ir sadarbojušies ar tādiem māksliniekiem kā FS Green, Versis, Sir OJ, Hayzee, Suff Daddy un daudziem citiem sava žanra lielmeistariem.

Veidojot skaņas, kas liek klausītājam iegrimt savas apziņas dzīlēs, Napo savā mūzikā apvieno hiphopu ar soulmūzikas un R&B elementiem, pievienojot tai savu unikālo vokālu. Viņa daiļrade ir spilgta un vizuāla, dziļa un sentimentāla, kā arī melodiska un iedvesmojoša.

Napo filmu režisoram līdzīgā uztvere ļauj viņam veidot vienreizēji precīzus skaņas meistardarbus. Šogad jaunā mūziķa darbībā gaidāms īpaši svarīgs jauns posms ar lieliem ierakstiem un satraucošiem vizuālajiem papildinājumiem.

Tāpat uz Red Bull uzstāsies arī Temper Temple, Leslie da Bass, Avoid Dave, “Quest&Paul Oja”, Margaret, Sander Molder, Mr Nestor, Dave Storm, “Mhkl & K-Sein”, Vaiper Despotin, Niklavz, Oriole, DFRNT un DJ All-Viss.

Mākslinieku seti tiks ierakstīti un pēc festivāla publicēti "Red Bull Music Academy Radio".

Jau ziņots, ka "Positivus" festivālā šogad uzstāsies Hosē Gonzaless, King Charles, Elija Goldinga, Laura Mvula, Anna Kalvi, Chet Faker, Colin Johnco, kā arī grupas "Kraftwerk", "Elbow", "Junip", "Temples", "You Me at Six", MØ, "FM Belfast", "Pompeya", "And So I Watch You from Afar", "Bastille", "The 1975", "Kid Karate", "The Kooks", "Of Montreal", "Birth of Joy", "Future Islands", "AlunaGeorge", "NONONO",  "ENIYE", "Daughter" un citi.

Plaši būs pārstāvēti arī vietējie mākslinieki - uz dažādām skatuvēm uzstāsies "Carnival Youth", "Laika suns", "K.Remonts", "Svema", "The Sound Poets", "Sūdi", "100 baltas dvēseles", "Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestris", "Audience Killers", "Rīgas Modes", "Pikaso", "Manta", "The Velvet Supernova", "Das Sonntags Legion", "The Citizens", "Nē", "Saule", "Momend", "Kasetes", Laima Dimanta, "Waterflower", Alise Joste, "Pyro Trees", "Martas asinis", "Starmetis", apvienības "VJ's Take The Lead" un "Rubenis, Eihmanis un Helmss", kā arī citi.

Festivāla trīs dienu biļete bez teltsvietas maksā 57 eiro un ar teltsvietu - 63 eiro.

Biļetes nopērkamas "Positivusfestival.com", "Biļešu Serviss" kasēs un "Nordea" bankomātos. Tuvojoties festivālam, biļešu cena pieaugs.

Foto no pērnā gada festivāla:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!