Izdota apjomā neliela, tomēr kodolīga Dzejnieka Māra Čaklā lirikas izlase "Stikla saksofonists", informē izdevniecībā "Upe".

Māris Čaklais no mums aizgāja pirms desmit gadiem (2003. gada decembrī), Diemžēl šodien Latvijas grāmatnīcās nav nopērkams nekas no Dzejnieka lirikas, tāpēc Ievas Čaklās sastādīto dzejas izlasi var uzskatīt par "izdevumu-atgādinājumu".

"Dzejnieks pats bija tāds stikla saksofonists. Ārēji skarbs, šerps, bet aiz visa tā slēpās trausla, ievainojama dvēsele. Kad nu tā uzspurgusi debesīs, mums paliek viņa mantojums – lasāms, klausāms, dziedams. Un mūžīgais jautājums: "(..) kas mūs paceļ virs/ saksofoniem un elpām,/ kas tas ir?" par jauno darbu saka Ieva Čaklā.

Lirikas izlasei pievienoti divi CD. Pirmajā iekļauti paša Māra Čaklā dzejas lasījumi, ko viņš savulaik ierakstījis Latvijas Radio. Otrajā – oriģinālmūzika no kinofilmas "Četri balti krekli" ("Elpojiet dziļi!"), ko 1967. gadā Rīgas Kinostudijā uzņēmis Rolands Kalniņš.

Te visiem tik zināmās dziesmas, kuras esam pieraduši klausīties grupas "Menuets" izpildījumā, dzirdamas to oriģinālversijā. "Viņi dejoja vienu vasaru", "Dziesma par krekliem", "Dzeguzes balss", "Es esmu bagāts", "Cik mēs viens par otru zinām", "Dziesma par alvas zaldātiņiem" skan Līgas Liepiņas, Paula Butkeviča un Jura Strengas balsīs.

Krājuma noformējumā izmantots Ilmāra Blumberga zīmējums no cikla "Ārpus laika".

Izdevums nopērkams grāmatnīcās un imūzikas ierakstu tirdzniecības vietās visā Latvijā

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!