Foto: Reuters/Scanpix
31. maijā plkst. 19.30 kinoteātrī "Kino Citadele" vienā seansā tiks demonstrēta koncertfilma "Iggy Pop Live in Basel 2015", portālu "Delfi" informēja "Positivus Music" pārstāvji.

Pirms filmas seansa noskaņoties uz "Positivus" festivāla viļņa ļaus arī publicista Ilmāra Šlāpina ievadlekcija par Igija Popa daiļradi.

Vairāk nekā stundu ilgais koncerts, ko 31. maijā demonstrēs "Kino Citadele", ierakstīts 2015. gadā Šveicē, Bāzeles pilsētā notiekošajā festivālā "Baloise Session", kura laikā Igijam Popam tika piešķirts apbalvojums par sasniegumiem mūža garumā. Šajā fantastiskajā ierakstā ir dzirdami visi Igija lielākie hiti, to skaitā "I Wanna be Your Dog", "The Passenger", "Lust for Life" un daudzi citi.

Viena no "Positivus" festivāla organizatorēm Linda Andersone uzskata, ka Igijs Pops ir pats pozitīvākais elements rokmūzikas vēsturē un tagadnē. Pēc Londonā nule redzētā mūziķa koncerta viņa piebilst – "ja man izdosies šogad vai pat turpmāko desmit gadu laikā redzēt vēl labāku koncertu, es jutīšos tiešām ļoti laimīga. Igija koncerts bija tieši tik izcils!"

2016. gads 69 gadus jaunajam māksliniekam bijis tiešām nozīmīgs. Pirmo reizi savas muzikālās karjeras vēsturē viņš sasniedza pirmo pozīciju Billboard topos, viņa 17. solo albums "Post Pop Depression", kas tika izdots 9. aprīlī, sasniedza rokmūzikas un alternatīvās mūzikas albumu pārdošanas rādījumu pirmās vietas, lielākā daļa koncertu jau ir pilnībā izpārdoti, turklāt Kannu kino festivālā pirmizrādi piedzīvojusi Džima Džārmuša dokumentālā filma par Igiju Popu un "The Stooges" – "Gimme Danger".

Ir trīs mūziķi, kas veidojuši mūsdienu izpratni par kvalitatīvu alternatīvo rokmūziku – Lū Rīds, Deivids Bovijs un Igijs Pops, un šobrīd viss mūzikas vēstures svars gulstas uz vienīgā vēl dzīvā no šīs izcilās trijotnes pleciem. Ne velti Igijs Pops, kura uzstāšanās šovsasar noslēgs desmito "Positivus" festivālu, tiek uzskatīts par pankmūzikas krustēvu – vai katra jebkad eksistējusī pankgrupa ir apzināti vai neapzināti šo to aizņēmusies no harizmātiskā mūziķa un viņa grupas "The Stooges", kas pēc gadu desmitu pauzes atkal apvienojās 2003. gadā, saņemot savu zvaigzni Rokenrola slavas alejā. Nenoliedzami, Igijs Pops ir bijis ne tikai iedvesmotājs, bet arī pats smēlies iedvesmu no saviem līdzgaitniekiem; abi viņa slavenākie albumi – "Idiot" un "Lust For Live" –, tapuši ciešā sadarbībā ar šīgada sākumā aizsaulē aizgājušo mūzikas leģendu Deividu Boviju.

"Positivus" festivāla 2016 biļešu īpašnieki biļetes uz Igija Popa koncertfilmu varēs iegādāties ar 20% atlaidi. Uz e-pastu, kas tika norādīts pērkot festivāla biļeti, tiks nosūtīts īpašs atlaižu kods, kas jāievada pirms pirkuma veikšanas "Forum Cinemas" mājas lapā.

Jau ziņots ka Igijs Pops "Positivus" uzstāsies svētdien, 17. jūlija vakarā, uz festivāla galvenās – "Lattelecom" skatuves, ar savu koncertšovu noslēdzot desmito jubilejas festivālu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!