Foto: Kadrs no video
Latviešu mūzikai attīstoties un mainoties, klausītāju sirdīs iemājo gan jau zināmu izpildītāju svaigākie skaņdarbi, gan jaundibinātu apvienību pirmie veikumi.

Sekojot līdzi jaunumiem pašmāju mūzikā, ir būtiski ievērot, kad un kādi singli vai albumi tiek laisti klajā, it sevišķi tagad – aktīvākajā koncertu sezonā.

Portāls "Delfi" piedāvā iepazīt sešas pēdējo mēnešu laikā publicētas latviešu mūziķu dziesmas, kas jādzird ik vienam vietējās mūzikas cienītājam.

Dead City Holidays – Scenārijs

Foto: Publicitātes attēls

Nesen dibinātās apvienības "Dead City Holidays" dalībnieki visi jau vairākus gadus strādājuši mūzikas nozarē, spēlējot tādās grupās kā, piemēram, "Band Mango", "All Day Long" un "Indygo".

Grupu veido vokālists Mārtiņš Leja, bundzinieks Jānis Zariņš, ģitāristi Oskars Zariņš un Krists Kazaks un basģitārists Kristaps Ezeriņš.

Grupas pārstāvji raksta, ka "Dead City Holidays" mūzika varētu būt pieskaitāma vairākiem žanriem reizē, taču tās skanējums – bagātīgi ģitāras elementi un melodisks vokāls – šķiet pievilcīgs gan tā dēvētā alternatīvā roka mīļiem, gan populārās mūzikas cienītājiem.

Šā gada sākumā "Dead City Holidays" ierakstīja pirmās kompozīcijas dzīvajā izpildījumā. Visas grupas dziesmas ir latviešu valodā, tostarp – arī dziesma "Scenārijs".

7Synths – Winters End

Foto: Kadrs no video

"7Synths" ir populārās latviešu grupas "Dzelzs vilks" taustiņu spēlmaņa Kaspara Tobja blakusprojekts.

Nesen apvienība publiskojusi video versiju dziesmai "Winters End", ko nodēvējusi par Saulgriežu Laika pirmizrādi. Kompozīcija atrodama pagājušā gada nogalē izdotajā albumā "Space Synesthesia".

Video veidojis Jānis Vīksne, Kaspars Tobis, Eva Kronberga no Laikmetīgās dejas kompānijas "Ārā" un Agris Tabaks no "Aero Vison". Mūzika – Kaspars Tobis, balss – Anita Intaite.

Kristaps Bedrītis – Restless (part I & II)

Foto: Kadrs no video

Kristaps Bedrītis, kura mūzikā bieži improvizācija vijas ar ambientu un blūzam radniecīgu ģitārspēli, ierakstījis jaunu divdaļīgu skaņdarbu "Restless".

Dziesmā Bedrītis muzicē kopā ar ģitāristu Rihardu Lībieti, basģitāristu Kristapu Grīnbergu, bundzinieku Nauri Babri. Apvienība pazīstama arī ar nosaukumu "KRIS", kas ir saīsinājums no "Keep Rhythm in Soul" (jeb, brīvi tulkojot, "Dvēselē jānotur ritms").

Video autori – Elīza Eikerte, Alvils Bijons un Ernests Liepiņš.

Laimas Muzykanti un Ieva Akuratere – Putni

Foto: Ojārs Jansons

Šogad grupa "Laimas Muzykanti", kas bijusi zināma kā etnoroka pārstāve, savas 20 gadu jubilejas koncertturnejas laikā sāka sadarbību ar dziedātāju Ievu Akurateri.

Sadarbība vainagojusies ar dziesmu "Putni", kuras aranžiju veidojis grupas līderis Artūrs Uškāns, bet vokāla partiju iedziedājusi Akuratere.

"Esam nolēmuši atbrīvoties no sava priekšvārda "etnoroka grupa"," stāsta Uškāns, skaidrojot, ka "Mūsu aranžējumi ir tik dažādi, ka jēdziens "roks" ir nu jau kļuvis maldinošs." Savukārt Ieva Akuratere par skaņdarbu "Putni" sacījusi, ka tas sanācis "tieši tāds, kādu iedomājos skanam savā prātā, savā dvēselē. Domāju, ka tas nav pēdējais mūsu kopīgi veiktais darbs."

Juris Simanovičs – DJ Grēks

Foto: Publicitātes attēls

Pagājušajā nedēļā tika publiskots otrais "Bērnības milicijas" līdera Jura Simanoviča solo albums – "Kā samierināties ar savu nenozīmību".

Simanoviča pirmais solo albums – "Riperogrāfija" – iznāca pirms aptuveni četriem gadiem. Jaunākajā albumā Simanoviča mūzikā saglabājas klausītāju iemīļotā smeldzīgā gaisotne, savukārt dziesmu teksti ir kļuvuši tiešāki.

No 16. jūnija albumu "Kā samierināties ar savu nenozīmību" ir iespējams iegādāties digitālā un kompaktdiska formātā, bet jau šā gada septembra beigās albumu plānots izdot vinila plates formātā.

Fiņķis x DoStudija – Mežrozīte

Foto: Kadrs no video

Publicējot akustisku video dziesmai "Mežrozīte", Fiņķis un "DoStudija" paziņoja par jauna albuma ierakstīšanu un multimediālu koncertuzvedumu, tā turpinot veiksmīgi uzsākto sadarbību.

Plānots, ka jaunaus albums (jeb audiostāsti) "Bāra ceļš. Akmens dārzs" kompaktdiska formātā tiks izdoti 3. septembrī, savukārt prezentācija notiks 10. septembrī mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts 2016" ietvaros koncertzālē "Ave Sol".

Tieši gaidot jauno albumu un koncertprogrammu, ticis publicēts Reiņa Spailes režisētais videoklips "Mežrozītes" akustiskajai versijai.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!