Foto: No 'MicRec' arhīva

Latvijā zināmākais mūzikas ierakstu uzņēmums "Mikrofona ieraksti" šogad svin 20 gadu jubileju, kurai par godu 9. novembrī "Arēnā Rīga" tiks sniegts vērienīgs lielkoncerts "20 gadi latviešu mūzikā".

Turpinādami gatavoties jubilejas koncertam, "Mikrofona ieraksti" pārstāvji piedāvā savu skatījumu par Latvijas mūzikas industriju 2001. gadā. Portālam "Delfi" par saviem piedzīvojumiem stāsta "MicRec" repertuāra direktors Guntars Račs.

Pirms piecpadsmit gadiem, kad pasaule bija pārdzīvojusi tūkstošgades mijas satraukumu, "Mikrofona ieraksti" komanda un tās paspārnē esošie mākslinieki ir pilni apņēmības, pilni cerību, un joprojām nav zaudējuši ticību tam, ka ir iespējams panākt neiespējamo – iekarot pasaules mūzikas lielākās skatuves un topus ar Latvijā radītu mūziku. Kompānijas galvenais ierocis joprojām ir grupa "Prāta vētra", lai gan, kā izrādās, arī citiem kompānijas māksliniekiem ir ne mazākas ambīcijas, un veiksme tos pavada.

Šo var uzskatīt par "MicRec" vislabāko gadu līdz šim brīdim. Sadarbības līgums ar "EMI Records" dod iespējas ne vien visu Baltiju nodrošināt ar jaunākajiem britu un amerikāņu mūzikas albumiem, bet arī sniedz iespēju latviešu māksliniekus parādīt pasaulei. Jaunus un ļoti veiksmīgus albumus izdod Raimonds Pauls, "Prāta vētra", Igo, "Labvēlīgais tips", "Tumsa", "Credo" un Ēriks Loks. Sevi piesaka projekts "Boyza", "BTH", meiteņu grupa "Māsas" un arvien lielāku popularitāti jauniešu vidū ieguvušais "nu metal" ar pašmāju "F[ei]K" kā šī mūzikas stila karognesējiem.

'Prāta vētra' atsakās no jūrasskolas

Foto: No 'MicRec' arhīva

Pērnā gada "Eirovīzijas" kaislības ir norimušās, jauni apvāršņi ir atklāti, starptautiska atzinība ir iegūta, sakari ir nodibināti un atliek vien strādāt tālāk, radīt jaunas un konkurētspējīgas dziesmas un piepildīt lielo sapni par pasaules pakļaušanu. 2001. gadā nāk lajā viens no visu laiku labākajiem un veiksmīgākajiem, un pasaulē vispieprasītākajiem grupas albumiem. Protams, viena no albuma lielajām veiksmēm ir dziesma "Maybe". Lai arī starptautiskajā apritē Renārs Kaupers joprojām ir Reynard Cowper, bet pārējie – vēl ķēmīgākos vārdos, šķiet, ka no šīm maskām visi sāk pamazām nogurt, bet šos pseidonīmus vēl neviens nav atcēlis un, izbraucot no Latvijas, vārdu spēlīte tiek spēlēta vēl joprojām.

Lai ierakstītu "Maybe", grupa vēlreiz dodas uz britu salās esošo lauku studiju "Ridge Farm Studio" un realizē šo hitu kopā ar to pašu producentu, kurš palīdzēja radīt dziesmu "My Star", proti, tas ir Tonijs Mansfīlds (Tony Mansfeald), kurš iznākumā producē arī visu albumu "Online"/"Kaķēns, kurš atteicās no jūrasskolas". Ieraksti notiek Anglijas studijā, kā arī jau iepriekšējā albuma ierakstā iepazītajā Dānijas lauku studijā "PUK Recording Studios". Pagaidām vēl fotogrāfē vietējais fotogrāfs Aivars Drāznieks, bet pie dizaina strādā reklāmas aģentūras "Zoom" (tagad – "Mooz") dizaina speciālisti Ērika Stendzenieka virsvadībā un uzraudzībā. Piedalās arī "MicRec" štata mākslinieks Edijs Hofmanis. Grupas menedžeris joprojām ir Aldis Hofmanis, bet nu jau arvien ciešākā "sakabē" ar šī brīža grupas galveno menedžeri Aiju Auškāpu (tolaik vēl Grimzi). Visam projektam ir lielākais budžets kompānijas "Mikrofona ieraksti" vēsturē, jo šo albumu, singlus un video gaida visas "EMI Records" nodaļas visā pasaulē.

Kad parādās albuma pirmais vēstnesis –"Maybe", visi kā viens atviegloti uzelpo, jo saprot, ka tas ir hits. Angļi grib strādāt, vācieši saka, ka viņiem nedaudz par saulainu, skandināvi ir sajūsmā, beļģi berzē rokas, bet poļi ir gluži vai laimīgi, bet ne tik laimīgi, kā čehi, jo lielbudžeta video, kuru filmē zviedru režisors Magnus Rosman, filmēšana notiek Čehijā, izmantojot reālu kinokameru un filmu. Lai čehi būtu vēl laimīgāki, klipā piedalīties ir uzaicināta Čehijā pazīstama modele. Klips, protams, pēc gada iegūst "Mūzikas ierakstu balvu" kategorijā "Labākais mūzikas video". Klipu rāda MTV kanāls tuvu un tālu, un ir ļaudis, kas stāsta esam to redzējuši Brazīlījā, Amerikā un pat Dienvidkorejā. Tā tas arī varētu būt, jo dziesma un video, kā šobrīd izrādās, līdz pat šim brīdim ir starptautiski vispazīstamākā grupas dziesma. Un būtu vēl pazīstamāka, ja vien ar šo dziesmu nesaistītos kāds traģisks notikums.

Jau pēc albuma izdošanas "Mikrofona ieraksti" vienojas ar ASV kompāniju "Nettwerk", kas tieši tolaik sāk ASV tirgū virzīt grupu "Coldplay", par singla izdošanu ASV. Taču notiek neparedzētais – tiek sagrauti Dvīņu torņi, un ASV pusē iestājas klusums. Pēc laika, kad sarunas atsākas, kompānija paziņo, ka nevar tagad izdot singlu, jo tajā ir vārdi "My nuclear bomb". Pēc pārrunām Renārs piekrīt, ka šie vārdi no dziesmas miksa tiek izņemti. Tomēr iznākumā "Nettwerk" tāpat atsakās no izdošanas plāna, jo darījumi ar "Coldpay" rit necerēti labi un nav vairs laika ņemties ar "vienu latviešu grupu", turklāt "MicRec" mēģinājumi atrast citu kompāniju nevainagojas ar panākumiem.

Bet tikmēr lietas Eiropā iet arvien labāk – "Prātinieki" dodas iesildīt "The Cranberries" viņu Eiropas turnejā, ar solo koncertiem uzstājas izpārdotās zālēs Polijā un iesilda "Depeche Mode" Baltijas turnejā.

Singls "Maybe" pašu mājās tiek prezentēts starptautiskajā mūzikas forumā "Forte Riga", kurš jau trešo gadu notiek Ķīpsalā. Šī foruma ietvaros notika arī jauno grupu konkurss "Forte Flash" un tajā uzvarēja Agnese, kas balvā ieguva 8000 ASV dolārus, savukārt trešo vietu un 3000 ASV dolāru ieguva "The Hobos". Cita starpā "Prāta vētra" singla prezentācijas laikā saņem arī "Zelta disku" par pirms gada izdoto dziesmu izlasi "1987 – 1999", kura realizēta vairāk nekā 8000 kopijās. Taisnības labad jāsaka, ka tas ir laiks, kad tiek pārdotas arī audiokasetes, ne tikai CD. Dziesma "Maybe" tiek izdota arī vinila skaņuplatē.

Otrā albuma singla "Waterfall" panākumi ir jau krietni vien pieticīgāki, neskatoties uz to, ka tiek sagatavots lielisks video, kuru Somijā ar kino kameru un uz kinofilmas filmē režisors Jūso Sirja. Filmēšana notiek pie Eiropas lielākās bākas.

Trešais singls ir "Online", kurš arī nevar mēroties spēkiem ar "Maybe", bet daudziem kļūst par mīļāko grupas dziesmu. Grupai jau ir pietiekami liela fanu bāze, kura ir ar mieru pieņemt no grupas salīdzinoši sarežģītāku un eksperimentālāku muzikālo skanējumu.

Albums "Online" ar lielākiem un mazākiem panākumiem tiek izdots visā Eiropā. Izdošana notiek ar nelielu nobīdi un Polijā par šo albumu grupa nopelna "Zelta diska" statusu tikai 2002. gadā, kad "MicRec" Polijas partneri ir realizējuši vairāk nekā 35 000 kopiju. Tas ir mums zināmais lielākais latviešu grupas pārdošanas sasniegums ārpus Latvijas.

Albuma "Online" latviešu versija "Kaķēns, kurš attiecās jūrasskolas" prezentācija "Prāta vētrai" raksturīgā manierē notiek uz mācību karakuģa "Eduards Veidenbaums". Ir saglabājies arī prezentācijas video.

"Prāta vētras" albuma prezentācijas video ir redzams arī tas, ka Mārtiņš Freimanis uzdāvina "Prāta vētrai" kaķenīti Pū. Lai gan Freimanis ir pārliecināts, ka tā ir kaķenīte, pēc laika izrādās, ka tas ir kaķis. Un, kā izrādās, kaķis Pū, joprojām ir sveiks un vesels un dzīvo grupas menedžeres Aijas Auškāpas kaimiņos, un vada savas solīdās vecumdienas, guļot uz palodzes.

"Prāta vētra" ir kļuvusi par Latvijas lielāko grupu un latviešu mūzikas eksporta lielāko cerību. 2001. gada "Mūzikas ierakstu gada balvā", kas notiek 2002. gada pavasarī, grupa – atšķirībā no iepriekšējā gada – paņem "visu banku", saņemot piecas balvas dažādās kategorijās, un tādējādi 2001. gadā "Prāta vētra" oficiāli kļūst par Latvijas lielāko grupu.

'Braithouse' pārtop par 'BTH' un pazaudē zobu

Foto: Jānis Deinats

2001. gads ir latviešu elektroniskās deju mūzikas veiksmes gads.

Ja iepriekšējā gadā pēc "MicRec" iniciatīvas CD singlu ar dziesmu "The Winter" (Ziema) izdod "Prāta Vētra" un dziesma kā dāvana tiek izsūtīta visiem "MicRec" partneriem pasaulē, tad šogad nolemts ierakstīt un partneriem izsūtīt Džordža Maikla dziesmu "Last Christmas", grupas "Braithouse" izpildījumā.

Joks izrādās tik veiksmīgs, ka iegūtais materiāls tiek prezentēts kādā no kārtējām "EMI Records" konferencēm Londonā un ieinteresē kompānijas "EMI Records UK" apakšleibla "Liberty Records" menedžeri Maiku MakNeiliju (Mike McNally), un viņš ierosina dziesmai uzfilmēt video un izdot to Anglijā īsi pirms Ziemassvētkiem. "MicRec" sarūpē 20 000 mārciņu, noalgo angļu video producentu kompāniju, dejotājas, klubu un kopā ar Guntaru Raču dodas uz Londonu. Pirmajā dienā notiek mēģinājums klubā, lai nākamajā dienā notiktu filmēšana. Papildus tam Maiks ierosina grupai nomainīt nosaukumu. Grupas līderis un producents Ralfs Mākulis un dziedātājs Jānis Grīnvalds ir negribīgi, bet beigās piekrīt un pārtop par neko nenozīmējošo "BTH", kuram būtu jāsimbolizē "Braithouse" saīsinājums.

Pēc tam, kad Londonas centra veikalā "French Connection" jeb FCUK tiek nopirkti jauni tērpi, producenti un dziesmas video režisors dodas vakariņās, jautri čalo, smaida un aprunā nākamās dienas notikumus. Pēkšņi Ralfs aicina Guntaru doties viņam līdzi uz tualeti. Guntars, kaut ko nelabu nojauzdams, dodas līdzi Ralfam. Ralfs nostājas pie spoguļa un izstieptā plaukstā rāda kaut ko nelielu un baltu. Nav īsti saprotams, kas tas ir. Pēc brīža Guntars saprot, kas tas ir – tas ir priekšzoba kronis, kurš ir izkritis māksliniekam dienu pirms filmēšanās 20 000 mārciņu vērtā video. Tā ir traģēdija, bet tajā pat laikā abiem notikuma aculieciniekiem sākas nevaldāma smieklu lēkme, jo rodas ideja zobu pielīmēt atpakaļ ar superlīmi. Vakariņas kaut kā tiek izmocītas, nevienam neko nesakot. Komanda dodas uz viesnīcu, bet latvieši sāk izmisīgus dežūrējošā zobārsta meklējumus naksnīgajā Londonā. Tiek sameklēts kāds aizdomīgs indiešu stomatologs. Viņš paziņo, ka viņš ir profesionālis, un jāveido jauns kronis, kas attiecīgi maksās un prasīs laiku. Pēc ilgiem skaidrojumiem un lūgšanās, indietis piekrīt zoba kroni piecementēt atpakaļ, bet bez garantijas, ka tas rīt vēl būs vietā. Komanda piekrīt, samaksā 175 britu mārciņas par mazu pikuci cietinošā cementa un dodas uz viesnīcu. Video tiek uzfilmēts, singls izdots un ir viens no "MicRec" lepnumiem, jo dziesma joprojām ir vienīgā Latvijā producētā dziesma, kas jebkad iekļuvusi slavenajā "UK Top 40" singlu topā, bet dziesmas video tiek rādīts MTV daudzās un dažādās valstīs vēl daudzus gadus pēc singla izdošanas. Tieši "BTH" singls "Last Christmas" ir ieraksts, kas izdots arī ASV.

"BTH" kļūst par neapstrīdamiem deju mūzikas flagmaņiem Latvijā un pēc viņu veidotajiem remiksiem stāv gara rinda. Albums vēl gaida savu izdošanu pēc gada. "Last Christmas" tāpat kā "Prāta vētras" "Maybe" tiek izdots arī vinila skaņuplatē, un "MicRec" noliktavā vēl ir daži tā eksemplāri, kurā atrodami arī "Boyza" producētie remiksi.

'Tumsa' atkal ir 'Tumsa'

Foto: N.Mezins

Jaunu albumu – "Nesaprasto cilvēku zemē" – izdod grupa "Tumsa". Uz albuma vāka vairs nav nepieciešams rakstīt "Tumsa un Mārtiņš Freimanis", jo grupa ir ieņēmusi ļoti stabilu un, kā mēs tagad zinām, paliekošu vietu uz Latvijā dominējošās poproka skatuves. Albums ir jauns, kvalitatīvs lēciens un apliecina grupas varēšanu, briedumu un Freimaņa prasmi rakstīt saturīgas un vienlaikus – lipīgas dziesmas. Par albuma hitiem kļūst "Tā nav lijis", "Arī man ir sirds" un "Lai būtu tā", kurai rudens pusē režisora Jāņa Streiča dēls Kristaps uzņem video. Protams, galvenās meitenes lomu klipā lieliski attēlo Kristapa māsa Viktorija Streiča. Mārtiņš ar Kristapu kļūst labi draugi, bet klips kļūst par vienu no pieprasītākajiem tā laika muzikālajās TV pārraidēs.

Šis ir arī gads, kad Mārtiņš sāk savu azartspēli, ko citi sauc par "Eirovīziju", jo kopš šī gada Mārtiņš kļūst par neatņemamu Latvijas "Eirodziesmas" dalībnieku visos veidos. Šoreiz ar "Tumsu" izpildot dziesmu "It's Not The End", "Tumsa" paliek trešie vai ceturtie, jo saņemts vienāds punktu skaits ar duetu "Shake & Bake". Taču viņus abus pārspēj Freimaņa daudzu nākamo dziesmu līdzautors Lauris Reiniks duetā ar Lindu Leen, Marija Naumova un, protams, šī gada "Eirodziesmas" uzvarētājs – Arnis Mednis, kurš kopā ar metālistu un popmūzikas opozicionāru Gustavu Terzenu ir sarakstījuši visnotaļ jestru un popsīgu dziesmu – "Too Much". Starp citu, šo dziesmu pēc tam izdod un sadarbībā ar "Platforma Records" publicē tieši "MicRec", kuriem ar Arni jau ir vairāki kopīgi projekti.

Tā gada "Eirovīzijā" uzvar igauņu duets, bet Arnis paliek astoņpadsmitajā vietā, 23 izpildītāju konkurencē.

Bet "Tumsas" albumā atrodama vien dziesmas "It's Not The End" latviskā versija "1, 2, 3", jo arī grupa uzskata, ka nevajag vienā albumā jaukt dažādas valodas, ja vien tas nav kāds "world music" izdevums. Albuma prezentācija notiek piknika veidā Zaķusalā.

Labvēlīgais Konstantīns

Foto: No 'MicRec' arhīva

2001. gada "Eirodziesmā" startē arī "Labvēlīgais tips". Tas ir arī gads, kad tika izveidota "Eirodziesmas" žūrija, ko vadīja viens no Radio SWH priekšniekiem.

Tas ir brīdis, kad ļoti aktuāls kļūst teiciens "Eiropa mūs nesapratīs", jo tieši tas ir viens no argumentiem, kuru min tie, kas baidījās balsot par "Tipa" dziesmu "Eirodziesmā". "Tipam" patīk šī vārdu spēle un loģiski, ka 1. aprīlī nāk klajā grupas sestais studijas albums "Eiropa mūs nesapratīs", pilns ar lieliskām un asprātīgām dziesmām – "Smilšu krāsas portfelīt's", " Ziemassvētku dziesma", "Tu mana ģeometriskā", "Kā tev iet?" un, protams, "Koka klucis Konstantīns", kā arī albuma tituldziesma "Eiropa mūs nesapratīs". Albums "Latvijas mūzikas ierakstu gada balvā" tiek nominēts "Labākajam popmūzikas albumam", bet dziesma "Koka klucis Konstantīns" – "Labākajai pop dziesmai".

Nekur nav tik labi kā mājās

Foto: No 'MicRec' arhīva

"Nekur nav tik labi kā mājās" ir viens no visu laiku veiksmīgākajiem Raimonda Paula dziesmu albumiem. Pat neskatoties uz to, ka tajā apkopotas pavisam 13 dziesmas, kas ir dziesmu skaits, no kura parasti mūzikas izdevēji cenšas izvairīties. Taču tad, ja dziesmu izpildītāji ir Marija Naumova, Normunds Rutulis un Ance Krauze, tam vairs nav nozīmes. Viens no albuma izdevējiem ir arī visu dziesmu vārdu autors – Guntars Račs. Un dziesmas izrādās ilgdzīvotājas. Albums pārsteidzoši ātri iegūst "Zelta albuma" statusu un arī 2016. gadā ir starp pieprasītākajiem "MicRec" kataloga albumiem. Albuma prezentācijas koncerts notiek atjaunotajā "Vernisāžā" Vērmaņdārzā. Tolaik vēl visiem šķiet, ka šī vieta kļūs par jaunu muzikāli literāli teatrālu oāzi. Taču ātri vien ilūzijas sabrūk un tālākos gadus tur toni nosaka dažnedažādi ēdināšanas un dzirdināšanas iestādījumi un to mainīgie īpašnieki.

Ar šo albumu saistās arī kāds strīds starp kompānijas vadību un albuma dizaina autoru, un tā laika kompānijas "MicRec" vadošo dizaineri – Ediju Hofmani. Kompānija uzstāj, lai uz albuma vāka būtu redzami visi dalībnieki, jo tāda kopbilde ir. Taču Edijs veido pats savu noformējumu bez bildes, bet ar abstraktu māksliniecisku objektu uz pirmā vāka. Pēc tam, kad albums tiek izdots un izrādās ļoti pieprasīts, mākslinieks katrā izdevīgā situācijā šo albuma vāku rāda kā piemēru, ka var iztikt arī bez tik ļoti ierastajiem portretiem uz pirmā vāka. Kompānijas vadībai trūkst argumentu, jo albums ir pieprasīts. Albums iegūst arī divas "Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas".

Raimonda Paula baltās melodijas

Foto: No 'MicRec' arhīva

Raimonds Pauls 2001. gadā ir ierasti ražīgs un gada nogalē pabeidz vienu no veiksmīgākajiem, sadarbībā ar "MicRec" izdotajiem albumiem – "White Melodies". 12 pazīstamas Paula melodijas aranžē komponists Jānis Lūsēns. Spēlē "Rīgas kamermūziķi" diriģenta Normunda Šnē vadībā, ieraksta – Kārlis Pinnis. Ieraksts notiek Reformātu baznīcā dislocētajā "Rīgas skaņu ierakstu studijā". Albuma "master" jeb skaņas gala apstrāde notiek slavenākajā pasaules ierakstu studijā "Abbey Road Studio". To paveic viens no angļu labākajiem studijas inženieriem Niks Vebs (Nick Webb). Šī ir tā pati studija, kurā savus ierakstus veikuši gan "The Beatles", gan "Londonas simfoniskais orķestris", gan daudzi citi.

Skaņa ir izcila, to novērtē vietējie mūzikas patērētāji, kas albumam ātri vien piešķir "Zelta statusu", kā arī ārzemju izdevēji, jo pēc neilga laika ieraksts tiek licencēts vairākām kompānijām, kuras šo albumu izplata daudzās pasaules valstīs, bet kā fona mūziku to vēl šodien izmanto daudzas kafejnīcas, pasākumu rīkotāji, radio un televīzijas raidījumi. Albums tiek nominēts "Latvijas mūzikas ierakstu gada balvā" kategorijā "Labākais akadēmiskās mūzikas albums" .

2001. gadā Maestro atkal ir kļuvis ļoti aktīvs un ieraksta, un izdod vēl vienu albumu "Ziemassvētku pasaule", kurā dziesmas ar Guntara Rača vārdiem dzied popgrupa "Dzeguzīte" un solisti Gunārs Kalniņš, Lauris Reiniks, Harijs Spanovskis, Zigfrīds Muktupāvels, Jānis Paukštello un citi.

Pazīstamākās dziesmas – "Marijas sapnis Ziemassvētku rītā", "Zvani un sveces" un "Amerikā snieg".

Dziesma 10 minūtēs – 'Credo'

Foto: Credo. No 'MicRec' arhīva

Grupa "Credo", kuras sastāvā togad vairs nemuzicē bundzinieks Guntars Brečs, kuru nomaina Gundars Lintiņš, bet kurā joprojām spēlē Guntis Veits un ģitārists Armands Alksnis, ir sagatavojuši un izdod vēl vienu jaunu dziesmu albumu "Ceļa zīmes". Albumu, kurā ir arī dziesma, kas kļūst par vienu no veiksmīgākajiem ierakstiem grupas pēdējo 20 gadu daiļradē. Tā ir Armanda Alkšņa dziesma ar Rača vārdiem "Tur, aiz mākoņiem ir saule".

Armands Alksnis atzīst, ka dziesmu uzrakstījis 10 minūtēs. Izlasīja tekstu, paņēma ģitāru un nodziedāja. Nu jau piecpadsmit gadus šī dziesma ir neatņemama grupas repertuāra sastāvdaļa.

'Māsas' – brīvdomīgs un neformāls veidojums

Foto: Māsas. No 'MicRec' arhīva

Pēc "Prāta vētras" dalībnieka Māra Mihelsona un menedžera Alda Hofmaņa ieteikuma "MicRec" sameklē un paraksta līgumu par divu albumu izdošanu ar meiteņu grupu "Māsas", kas ir absolūti brīvdomīgs un neformāls veidojums.

Grupas līderes lomu uzņemas māsa Līga Celma, kura šobrīd jau ir daudzu starptautisku kora mūzikas konkursu laureāte, diriģente un komponiste, un kora "Spīgo" vadītāja. Grupa izdod debijas albumu, par kura saturu brīnās daudzi.

Grupai ir arī savs radio hits un albuma tituldziesma "Dāvā laimi", kas šad tad izskan ēterā arī mūsdienās. Radio "Naba" raidījums "Ar zibenu pa dibenu" šo albumu ierindojusi divdesmitajā vietā no 100 labākajiem albumiem Latvijā. Šo raidījumu veido mūzikas žurnālists Uldis Rudaks. Grupa 2001. gadā pretendē uz Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu nominācijā "Gada debija", bet neizdodas pārspēt grupu "The Mundane".

'Nu metal' smagais vilnis sasniedz Latviju – F[ei]K

Foto: No 'MicRec' arhīva

Šī gada, kā arī "Mikrofona ieraksti" pirmās piecgades smagākais albums, protams, ir grupas "F[ei]K" albums "The Inevitable". Puikas patiešām māk spēlēt, un pēc garām sarunām un nopietna darba studijā kopā ar Tāli Timrotu, par ko ne visi grupas dalībnieki ir sajūsmā, albums ir pabeigts.

Dziesmas producējusi grupa Vernera Bitera virsvadībā. Lai albums skanētu maksimāli labi, tā gala apstrāde jeb "masterings" notiek Zviedrijas studijā "Cutting Room", un to paveic pieredzējušais skaņu inženieris Bjorns Almsteds. Albuma prezentācija notiek Ķīpasalas hallē, un kā viesi tajā piedalās grupas "Device", "Loom" no Igaunijas, "Mary Jane", "Gust Of Anger" un Gustavo. Vēl pirms šīs prezentācijas notiek albuma īpašā noklausīšanās klubā "Pulkvedim neviens neraksta". Pirmos 100 apmeklētājus "MicRec" cienā ar glāzi alus. Klubs ir stāvgrūdām pilns, un viesos atnākušais Igors Linga saka: "Jūs tagad ar vienu grupu esat sev ieguvuši visu Latvijas jauniešu auditoriju". To gan neapliecina albuma pārdošanas dati, kas ir visnotaļ pieticīgi, tomēr vēlāk tiek izdota arī videokasete ar grupas koncertierakstu.

Grupa pamanās togad startēt arī festivālā "Liepājas dzintars" un tiek nominēti "Mūzkas ierakstu gada balvā" uzreiz 2 kategorijās – "Labākais rokmūzikas albums" un "Gada debija". Ja vienā gadījumā pogas izgriež "The Hobos", tad otrajā gadījumā to izdara jau pieminētie "The Mundane".

Līdz otrajam albumam "F[ei]K" neizdzīvo un pārtrauc savu aktīvo darbību neilgi pēc pirmā albuma izdošanas.

Latviešu populārās klasikas sērija

Foto: Račs un Matvejevs. No 'MicRec' arhīva

2001. gadā kompānija atklāj "Latviešu populārās klasikas sēriju", kurā sāk CD versijā pārizdot agrāk tikai skaņuplatēs pieejamos albumus. Pirmais ir Raimonda Paula pats pirmais albums "Tev, mana labā". Tam seko Gunāra Freidenfelda dziesmu apkopojums "Kādēļ vēlu nāci tu".

Tiek izdodas daudzas un dažādas populāras latviešu un ārzemju dziesmu izlases, singli un radiostacijām paredzēti "promo" diski.

Ar vērienīgu koncertu "Rīgas kongresu namā" "Mikrofona ieraksti" atzīmē savu piekto jubileju. Koncertā ir viss Latvijas popmūzikas zieds, un tas ir redzams arī fotogrāfijās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!