Foto: No "Mikrofona ierakstu" arhīva

""Prāta vētra" ir vieni no ļoti retajiem, kurus var saukt par grupu. Pirms viņiem tādi bija tikai "Līvi", un vēl ir daži, kas nemainīgos sastāvos un ar to pašu nosaukumu spēlē arī šodien. Kas ir viņu panākumu atslēga? Mērķtiecība, organizētība, talants un draudzība. Tik vien un tik daudz," tā par populāro pašmāju grupu "Prāta vētra" saka izdevniecības "Mikrofona ieraksti" repertuāra direktors Guntars Račs. Svinot izdevniecības 20 gadu jubileju, "Prāta vētras" dalībnieki būs viesu vidū un kāps uz skatuves koncertā "Arēnā Rīga" 9. novembrī.

"Prāta vētra" daudzus gadus bija "Mikrofona ierakstu" prioritārie mākslinieki un latviešu mūzikas eksporta lielākā cerība. Galvenais atspēriena punkts grupas darbībā bija iegūtā trešā vieta 2000. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā ar dziesmu "My Star", kas vienā vakarā grupu padarīja par pieprasītiem māksliniekiem visā Eiropā.

"Es lepojos, ka "MicRec" izdeva ne vien, manuprāt, labākos grupas albumus, bet arī pašu pirmo grupas albumu tad, kad par viņiem vēl neviens neko nezināja. Mums, acīmredzot, jau tolaik bija nojausma, ka šie enerģiskie puikas un viņu neatlaidīgais menedžeris daudz ko panāks. Un panāca. Desmit gadi kopā ar viņiem bija kā aizraujošs piedzīvojums un pieredzes skola viņiem un mums," par sadarbību ar "Prāta vētru" stāsta Račs.

"Nereāli mērķi, pārpratumi, cerības, zaudētas ilūzijas un tam sekojoši galvu reibinoši panākumi. Man tas atgādināja braucienu "amerikāņu kalniņos". Augšā un lejā, ar brīnumā un izbailēs ieplestām acīm. Esmu priecīgs, ka esam labi draugi joprojām un arī tagad spējam atrast savstarpēji interesantas un kopā darāmas lietas," pauž "MicRec" vadītājs.

Sadarbībā ar "Mikrofona ieraksti" ārzemju partneriem, "Prāta vētra" veiksmīgi darbojusies ierakstu studijās Zviedrijā, Vācijā, Dānijā, Lielbritānijā un citur, kā arī grupai uzņemti trīs no četriem dārgākajiem videoklipiem "MicRec" pastāvēšanas vēsturē – "Maybe", "Waterfall" un "Colder". Grupa ir ražīgākie mākslinieki iegūto Zelta un Platīna disku apbalvojumu ziņā. Platīna diska statusu ieguvuši albumi "Starp divām saulēm", "Kaķēns, kurš atteicās no jūras skolas", "Dienās, kad lidlauks pārāk tāls", kā arī "Prāta vētras singlu izlase 1989-99", savukārt Zelta diska statusu ieguvis ieraksts "Viss ir tieši tā kā tu vēlies".

Atgādinām ka trešdien, 9. novembrī, "Arēnā Rīga" izskanēs lielkoncerts "20 gadi latviešu mūzikā", kurā piedalīsies iemīļotākie un zināmākie mūziķi, kuri savas radošās darbības laikā sadarbojušies ar ierakstu kompāniju "Mikrofona ieraksti".

Koncerta viesu vidū būs arī duets "Musiqq" (Marats Ogļezņevs un Emīls Balceris), kas ir viena no pēdējo gadu veiksmīgākajām grupām Latvijā. Kopš 2009. gada snieguši vairāk nekā 400 koncertus, radījuši 14 radio hitus un divus albumus, pārstāvējuši Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā Diseldorfā ar dziesmu "Angel in Disguise" un Sopotas festivālā "Top Of The Top", nopelnījuši vairākas Mūzikas ierakstu Gada balvas nominācijas, guvuši regulārus panākumus Muzikālajā bankā, kā arī trīs Autortiesību bezgalības balvas.

Kā stāsta Ogļezņevs, sadarbība ar Guntaru Raču un "Mikrofona ierakstiem" sākusies jau viņa iepriekšējā projekta "Device" darbības laikā. Pēc tam "MicRec" paspārnē izdots grupas" Musiqq" debijas albums "Šī ir tikai mūzika" un tam sekojošais albums "Vēl viena mūzika". Ogļezņevs atzīst, ka ierakstu izdošana ir vērtīgākais: "Foršākais un patīkamākais sadarbībā ir albuma saņemšana, kad tas ir jau nodrukāts un saņemts. Novēlu "Mikrofona ierakstiem" turpināt pastāvēt, un lai izdodas atrast jaunus māksliniekus un palīdzēt arī viņiem radīt un izdot!".

Biļetes uz koncertu nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!