Ekstravagantā īru dziedātāja, Mercury balvas nominante un viena no neparastākajām vokālistēm Rošīna Mērfija (Róisín Murphy) uzstāsies koncertzālē "Palladium" nākamā gada 7. maijā. Māksliniece viesosies Rīgā sava jaunākā albuma "Róisín Machine" ietvaros.

Rošīna Mērfija ir īru dziedātāja, dziesmu autore un ierakstu producente, kura popularitāti ieguva deviņdesmitajos gados kā elektroniskās mūzikas dueta “Moloko” dalībniece. Pēc “Moloko” izjukšanas Mērfija uzsāka savu solo karjeru un 2005. gadā izlaida savu debijas solo albumu “Ruby Blue”. Viņas otrais solo albums “Overpowered” tika izdots 2007. gadā un pēc astoņu gadu pārtraukuma, 2015. gadā, tika izdots mākslinieces trešais albums “Hairless Toys”, kurš tika nominēts prestižajai Mercury mūzikas balvai un Īrijas “Choice Music” ierakstu balvai. Nākamajā gadā Rošīna Mērfija izdeva savu ceturto albumu “Take Her Up to Monto”. Prestižais britu izdevums "NME" mākslinieci nodēvējis par deju mūzikas karalieni.

Pērnā gada rudenī māksliniece izdeva savu piekto studijas albumu “Róisín Machine”, kas ir ļoti īpašs dziesmu krājums, kurš veidots 10 gadu ilgā laika posmā un atzīts par mākslinieces labāko ierakstu kopš debijas albuma iznākšanas. Albums tapis kopā ar producentu DJ Parrot, kurš pazīstams arī kā Crooked Man. Jaunajā albumā īru dziedātāja apvieno elektronisko soulmūziku ar disko. Albums tika nominēts Īrijas “Choice Music” ierakstu balvai kā “Gada albums”, "Pitchfork" albumu ierindoja 17. vietā starp 50 labākajiem 2020. gada albumiem, "NME" - 21. vietā 2020. gada Top 50 albumu vidū. "Rolling Stone" albuma dziesmu “Murphy’s Law” ierindojis 32. vietā starp 50 labākajā 2020. gada dziesmām un "BBC Culture" albumu iekļāva “2020. gada labāko albumu un dziesmu vidū”.

Viens no jaunākajiem projektiem, kur darbojas Rošīna Mērfija, ir viņas "YouTube" kanāls. Tā ir Alises Brīnumzemē izjūtu oāze, kur vērojama performances māksla, dzīvās uzstāšanās un mākslinieces ekstravagantais tēls. Rošīna Mērfija tiek uzskatīta par izpildītāju, kura pilnībā kontrolē izrādes, mūzikas un mākslas mijiedarbību. "Viss, ko es daru, balstās uz iekšējo sajūtu un uzticību sev," atzīst māksliniece. “Es vienmēr esmu kustībā un gadiem ilgi esmu režisējusi videoklipus. Jaunākais albums nosaukts par “Róisín Machine”, jo sevi uzskatu par mašīnu, kura nekad neapstājas.”

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!