Šī gada 30. un 31. martā Rīgā, VEF Kultūras pilī, izskanēja divi vērienīgi rokgrupas "Līvi" koncerti "Dzintara mēness". Līdz ar Rīgas koncertiem klajā laista arī 1994. gada dziesmas ar tādu pašu nosaukumu "Dzintara mēness" ("Vai tā var būt?") jauns ieraksts.

Dziesmas teksta autors ir Guntars Račs, bet mūziku sarakstījis Ainars Virga. Publiskots arī dziesmas videoklips.

Mūziķi stāsta, ka dziesma tika sarakstīta jau 1994. gadā par godu mūzikas festivālam "Liepājas dzintars", savukārt "Līvi" šo dziesmu pirmo reizi nospēlēja 1994. gada decembrī televīzijas ierakstā. Līdz šodienai klausītājiem bija iespēja dzirdēt šo dziesmu vai nu 1994.gada skaņās vai arī "dzīvajā" grupas koncertos, jo dziesma nekad nebija ierakstīta profesionālā studijā.

"Taču nu beidzot ir pienākusi tā diena, kad "Līvi" šo dziesmu ir ierakstījusi studijā; tiesa, mazliet citādākā skanējumā, nekā klausītāji bija ieraduši to dzirdēt līdz šim," saka grupas dalībnieki. Dziesmu producēja Ainars Virga sadarbībā ar grupas ģitāristu otru Henriju Mucenieku, taču gala apstrādi un papildus ieskaņojumus paveica studijas "Factory Sounds" producents Gints Stankevičs. Dziesmai ir arī tapis mūzikas video, kurš tika filmēts Liepājā (video un montāža – Roberts Streičs).

Marta izskaņā ar lielu klausītāju atsaucību un stāvovācijām izskanējuši "Līvu" koncerti VEF Kultūras pilī. Liepājnieki uz Rīgu bija atveduši gan jaunas dziesmas, gan skaņdarbus no sava "zelta fonda".

Pateicoties lielajai skatītāju atsaucībai, "Līvi" izsludinājuši vēl vairākus papildkoncertus:

10. maijā Ogres Kultūras centrā;
12. maijā Kultūras centrā "Siguldas devons";
16. maijā Kultūras centrā "Ulbrokas pērle";
11. augustā Rojas estrādē;
28. oktobrī Slampes Kultūras pilī.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!