Foto: Vida Press
Siguldas pilsdrupu estrādē 4. jūnijā uzstāsies britu jaunākās paaudzēs rokzvaigzne Yungblud. Koncertu Latvijā organizē lietuviešu aģentūra "8 Days A Week".

Gaidāmais koncerts Siguldā ir pirmā Yungblud uzstāšanās Latvijā, tai 5. jūnijā sekos koncerts Viļņā, Lietuvā.

Yungblud (īstajā vārdā Dominiks Ričards Harisons) ir britu mūziķis, dziesmu autors un aktieris, kurš debitēja 2018. gadā ar albumu "21st Century Liability" strauji kļūstot par jaunākās paaudzēs pielūgtu mākslinieku un rokenrola ikonas iemiesojumu. Ap Yungblud pat izveidojusies īpaša fanu kopiena, kas sevi dēvē par "Melno siržu klubu".

Anglijā, Jorkšīrā, dzimušais mūziķis ģitāru pirmo reizi rokās paņēmis jau divu gadu vecumā, bet 10 gados sācis rakstīt pats savas dziesmas. Yungblud apvieno tādus žanrus kā roks, ska, metāls un citus.

"Yungblud savā mūzikā runā par mūsdienu sabiedrībai būtiskām tēmām, apspriežot daudzus tabu jautājumus, par kuriem citi mākslinieki izvairās runāt. Viņš pauž savas paaudzes galvenās bažas un izmanto mūziku, lai apvienotu un dotu spēku mūsdienu jaunatnei," raksta koncerta rīkotāji.

Yungblud saka, ka viņa mērķis ir radīt mūziku, kas ikvienam liks justies droši – vienalga, kāda katram reliģija, rase vai seksuālā orientācija.

Mūzikas žurnāls "Rolling Stone" Yungblud raksturo šādi: "Viņam ir viens no šī gadsimta spilgtākajiem roka vokāliem, un dzīvais izpildījums koncertos ir ārkārtīgi magnētisks – viņš ir īsts Tasmānijas poproka velns." "Mīli viņu vai ienīsti, taču Yungblud nenoliedzami izstaro to, kādam ir jābūt Z paaudzes rokmūziķim."

Līdz šim Yungblud izdevis trīs albumus, jaunākais, paštitulētais "Yungblud" iznāca 2022. gadā.

Biļetes tirdzniecībā no 2. februāra.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!