Foto: Publicitātes foto

Izdevniecība "Orbīta" laidusi klajā rakstnieka Arvja Vigula prozas krājumu "Fermi paradokss". Krājuma atvēršana paredzēta 12. jūnijā pulksten 19 kultūrbārā "Aleponija".

"Fermi paradokss" ir Vigula debija prozā. Grāmatā apkopoti pēdējos piecos gados tapuši stāsti. Kā skaidro krājuma ieskaņā citētās Vikipēdijas rindas, "Fermi paradokss ir acīmredzama neatbilstība starp varbūtības aprēķiniem par ārpuszemes civilizāciju eksistēšanu un zinātnisku pierādījumu trūkumu par kontaktiem ar šādām civilizācijām."

Autors Arvis Viguls par krājumu saka: "Grāmatas nosaukums, protams, ir metafora. Teju visi stāstu varoņi tādā vai citādā veidā apdzīvo savu privāto, vientuļo planētu, nespēdami rast kontaktu ar būtnēm tur, ārā, lielajā izplatījumā. Varētu teikt, ka "Fermi paradokss" ir grāmata par neiespējamu komunikāciju, mentālo izolāciju un lielo vientulību, ar kuru katrs esam nākuši šai pasaulē un kuru tā cenšamies apdzēst, meklēdami savu atspulgu citos."

Grāmatas redaktors Vilis Kasims teic: "Arvja Vigula darbos smiekli vienmēr ir tikai rokas stiepiena attālumā no sāpēm un smeldzes. Tāpat ir arī šajos stāstos, kas lasot šķiet kā pieredzējuša meistara rokas darināti, lai gan ir Vigula debija prozā. "Fermi paradokss" ir valodiski un strukturāli noslīpēts, emocionāli spēcīgs un bieži pārsteidzošs krājums, kas aizkustinās ne tikai viņa dzejas cienītājus vien."

Arvis Viguls (1987) ir latviešu dzejnieks, tulkotājs un atdzejotājs, žurnāla "Strāva" redaktors. Četru dzejas krājumu autors, Ojāra Vācieša prēmijas, Dzintara Soduma balvas, Annas Dagdas prēmijas, divkārtējs LALIGABA un Dzejas dienu balvas laureāts. Vigula dzeja atdzejota un publicēta vairāk nekā 20 valodās, izdotas izlases spāņu, vācu, horvātu un poļu valodā. Regulāri piedalās starptautiskos literatūras festivālos, 2017. gadā iekļauts Eiropas desmit daudzsološāko autoru sarakstā.

Sērijā "Orbītas bibliotēka" pastāv jau sešus gadus, un tajā tiek izdoti mūsdienu dzejnieku un prozaiķu darbi. Līdz šim sērijā izdoti: Arvja Vigula dzejoļu krājums "Grāmata", Kirila Kobrina eseju izlase "Vēsture. Work in Progress", Andra Kupriša stāstu krājums "Berlīne", Kikōnes dzejas krājums "Jūs kavējaties", Anda Surgunta dzejas krājums "Skaistākā no aizmiršanās hipotēzēm", Semjona Haņina krājums "Ne tā", Elvīras Blomas dzejas krājums "Izdzēstie attēli", Laura Veipa "Interesantās dienas", Andreja Seņ-Seņkova dzejas krājums "Papīra krūtis", Viļa Kasima "Lizergīnblūzs", Leonīda Dobičina romāns "Enpils", Andra Kalnozola romāns "Kalendārs mani sauc", Ričarda Brotigana romāns "Foreļu cope Amerikā", Roberta Valzera "Laupītājs", Arkādija Dragomoščenko "Elēģijas", Elīnas Bākules-Veiras dzejas krājums "Tas ods meklē mani kopš 1981. gada", Marijas Luīzes Meļķes dzejas un zibprozas krājums "Nerealizēto potenciālu klubs", Gunta Bereļa darbs "…rakstīt…", Danilo Kiša stāstu krājums "Mirušo enciklopēdija", Serhija Žadana dzejas izlase "Harkivas Dinamo", Ērikas Bērziņas dzejas krājums "Ardievas bohēmai", Marko Pogačara dzejas izlase "Ugunsgrēks bibliotēkā", Andreja Ļevkina krājums "Nekas, ka īstenībā to nevar redzēt".

Sērijas redaktors: Aleksandrs Zapoļs. Dizaina autors: Toms Mrazauskas. Korektore: Jolanta Pētersone. Grāmata izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!