Ziemassvētku priekšvakarā dienasgaismu ieraudzīs unikāls izdevums – enciklopēdija „Latvijas luterāņu baznīcas”. Kopumā enciklopēdijai būs četri sējumi, no kuriem pirmais tiek izdots šogad decembrī, bet jau nākamās daļas sagatavošana izdošanai tuvojas noslēgumam, ziņo grāmatas izdevēju pārstāvji.
Grāmata ir plašs pētījums par visu 337 esošo un bijušo Latvijas luterāņu baznīcu vēsturi, arhitektūru, mākslu un memoriālo kultūru. Šis ir pirmais tāda apjoma detalizēts pārskats par Latvijas luterāņu baznīcām, ko papildina bagātīgs ilustrāciju un zīmējumu klāsts. Katras baznīcas atrašanās vieta ir attēlota grāmatā ietvertajā Latvijas kartē, tādējādi jebkuram interesentam ir iespēja enciklopēdijā iegūto informāciju papildināt ar paša redzēto uz vietas.

Informācija par baznīcām enciklopēdijā sakārtota alfabētiskā secībā. Izdevuma pirmajā sējumā 472 lappusēs ietverti apraksti par 92 Latvijas luterāņu baznīcām. Enciklopēdija ir latviešu un angļu valodās. Tajā apskatāmas arī Rīgas Ķeizariskā liceja rektora un vēsturnieka Johana Kristofa Broces veidotie Latvijas luterisko baznīcu zīmējumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!