Foto: DELFI Aculiecinieks

Kultūras ministrijas (KM) izsludinātais atklātais konkurss uz īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa - Turaidas muzejrezervāta (TMR) - direktora amatu beidzies bez rezultāta, jo konkursa uzvarētājs atsaucis savu kandidatūru, informēja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

KM plāno jaunu atklāto konkursu uz TMR direktora amatu izsludināt šā gada rudenī. Iepriekšējais atklātais konkurss tika izsludināts 13. februārī, un tajā pieteikumus iesniedza 15 pretendenti.

Iesniegtos pieteikumus TMR direktora amatam izvērtēja speciāli izveidota komisija. Tās priekšsēdētāja pienākumus pildīja KM valsts sekretāre Dace Vilsone, komisijas priekšsēdētāja vietnieks bija KM valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš, bet komisijas locekļi - Latvijas Muzeju padomes priekšsēdētāja vietnieks, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietnieks zinātniskajā darbā Toms Ķikuts, KM Kultūrpolitikas departamenta direktore Laura Turlaja, KM Arhīvu, bibliotēku un muzeju nodaļas vadītāja vietniece Daina Ratniece un komisijas locekle bez balsstiesībām - Latvijas Muzeju biedrības valdes locekle Annija Sauka.

KM norāda, ka TMR vadītāja galvenie darba pienākumi ir plānot, vadīt un koordinēt muzeja darbu, nodrošinot tā mērķu un uzdevumu izpildi, nodrošināt muzeja funkciju izpildi - krājuma, pētnieciskā un komunikācijas darba koordinētu īstenošanu, muzeja darbības un attīstības stratēģijas izstrādi un aktualizēšanu.

Tāpat TMR vadītāja pienākumos ietilpst nodrošināt un atbildēt par regulāru TMR darbības izvērtēšanu, tā sagatavošanu akreditācijas procesam, kā arī muzeja darbības pārskata sagatavošanu, nodrošināt muzeja pieejamības un pakalpojumu kvalitātes pilnveidi, nodrošināt muzeja finansiālo, juridisko un administratīvo darbību tās mērķu un uzdevumu īstenošanai atbilstoši normatīvo aktu prasībām. TMR direktora amatam noteiktā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 3419 eiro.

KM atzīmē, ka TMR misija ir harmoniskas sabiedrības veidošana, parādot latviskās dzīvesziņas attīstību un vispārcilvēciskās vērtības ar tūkstošgadē uzkrāto reģiona un Turaidas vēsturiskā centra dabas un kultūras mantojumu. Muzejrezervāta 58,34 hektāru lielā teritorija ir bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kuri stāsta par notikumiem vairāk nekā 1000 gadu garumā, sākot no 10. gadsimta.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!