"Positivus" festivāla ietvaros šogad jau piekto gadu pēc kārtas tiks izveidota "Bērnu sala", informē festival organizētāji.

"Jaunākie festivāla apmeklētāji varēs rotaļāties un iepazīties ar vienaudžiem, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs. Uz salas pavadīto laiku īpaši aizraujošu palīdzēs nodrošināt arī bērnu mākslas studija "Azote", Bērnu zinātnes centrs "Z(in)oo", Latvijas Dabas muzejs, Dabas aizsardzības pārvalde, "Varis Toys", "Pasakas.net", Agra Daņiļeviča deju skola "Dzirnas" un citi. Bērni visu laiku būs burvīgo PII "Laumiņu rezidence" auklīšu drošajās rokās."

Radošās zinātniskās darbnīcas ar Bērnu zinātnes centru "Z(in)oo" nodrošinās interaktīvas ekspozīcijas un nodarbības, lai bērni paši varētu izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus, kā arī atraisīs viņos interesi meklēt atbildes, izprast tās un baudīt izziņas prieku.

Dabas izzināšana notiks kopā ar Latvijas Dabas muzeju, kura darbinieki aicinās ieskatīties dabas daudzveidībā un iepazīt dzīvnieku pasauli radošajās darbnīcās. Savukārt nodarbībās ar Dabas aizsardzības pārvaldi "Dabā ar izpratni" mazie mācīsies just, iepazīt un saprast mežu, jūras piekrasti, pļavu un ūdens pasauli, saskatīt un izprast šīs vērtības un likumsakarības, kas valda daudzveidīgajā dabas pasaulē.

A.Daņiļeviča deju skola "Dzirnas" nodrošinās atraktīvu rīta rosmi ar ritma, skaņu un koordinācijas vingrinājumiem možam rītam, savukārt vakara diskotēkā "Rock'N'rullē" bērni varēs gūt ieskatu visos deju žanros - hip hop, break dance, akrobātikā, improvizācijā, džezā, modernajā dejā, rock'n'roll dejā, kontaktimprovizācijā un citos.

Savukārt mazo mākslinieku plenērs ar bērnu mākslas studiju "Azote" palīdzēs mazajiem ļauties iztēles fantāziju lidojumam un atveidot savu ideālo pasauli, izmantojot zīmēšanas, gleznošanas, kompozīcijas, veidošanas un citas tehnikas.

Papildu visām programmā paredzētajām aktivitātēm būs arī sporta spēles, lielformāta spēles, dažādas radošās darbnīcas - origami, krāsošana, zīmēšana, uzdevumi, rotu darbnīca un kolāžas, turklāt mazie varēs domāt un minēt mīklas kopā ar "Pasakas.net", skatīties latviešu autoru animācijas filmas, klausīties pasakas un spēlēties ar "Varis Toys" koka rotaļlietām.

Piektdien, 18. jūlijā, Bērnu sala būs pieejama no plkst. 12, savukārt sestdien, 19. jūlijā, un svētdien, 20. jūlijā, tā būs atvērta jau no plkst. 9 rītā. Aktivitātes katru vakaru noslēgsies plkst. 22 ar Miega filmiņām.

Bērnu salas ieejas maksa šogad būs 4 eiro par vienas dienas apmeklējumu un 10 eiro par visām trim dienām.

Jau ziņots, ka "Positivus" festivālā šogad uzstāsies Hosē Gonzaless, King Charles, Elija Goldinga, Laura Mvula, Anna Kalvi, Chet Faker, Colin Johnco,  kā arī grupas "Kraftwerk", "Elbow", "Junip", "Temples", "You Me at Six", MØ, "FM Belfast", "Pompeya", "And So I Watch You from Afar", "Bastille", "The 1975", "Kid Karate", "The Kooks", "Of Montreal", "Birth of Joy", "Future Islands", "AlunaGeorge", "NONONO",  "ENIYE", "Daughter" un citi.

Plaši būs pārstāvēti arī vietējie mākslinieki - uz dažādām skatuvēm uzstāsies "Carnival Youth", "Laika suns", "K.Remonts", "Svema", "The Sound Poets", "Sūdi", "100 baltas dvēseles", "Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestris", "Audience Killers", "Rīgas Modes", "Pikaso", "Manta", "The Velvet Supernova", "Das Sonntags Legion", "The Citizens", "Nē", "Saule", "Momend", "Kasetes", Laima Dimanta, "Waterflower", Alise Joste, "Pyro Trees", "Martas asinis", "Starmetis", apvienības "VJ's Take The Lead" un "Rubenis, Eihmanis un Helmss", kā arī citi.

Savukārt elektronikas ritmus nodrošinās A-Trak, Just Blaze, Niks Huks, Napo, Temper Temple, Leslie da Bass, Avoid Dave, Margaret, Sander Molder, Mr Nestor, Dave Storm, Vaiper Despotin, Niklavz, Oriole, DFRNT, DJ All-Viss un apvienības “Quest&Paul Oja”, “Mhkl & K-Sein”, "Full Crate & Mar" un "Rebeka".

Festivāla trīs dienu biļete bez teltsvietas maksā 57 eiro un ar teltsvietu - 63 eiro.

Biļetes nopērkamas "Positivusfestival.com", "Biļešu Serviss" kasēs un "Nordea" bankomātos. Tuvojoties festivālam, biļešu cena pieaugs.

Foto no pērnā gada festivāla:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!