Foto: Kadrs no video

Līdz 13. februārim cilvēkiem vēl ir iespēja pieteikt citus, kā arī pašiem sevi apbalvojumam "Laiks Ziedonim". Par to, kādus cilvēkus katrā nominācijā žūrija šogad meklē, stāsta apbalvojuma vizionāri - žūrijas dalībnieki.

Apbalvojums jau otro gadu tiks pasniegts piecās nominācijās, un tā mērķis ir iedvesmot un iedrošināt latviešus visā pasaulē. Apbalvojums tiks pasniegts 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, īpašā cildināšanas ceremonijā.

Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" apbalvojumu iedibinājis pērn, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas nu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās.

Apbalvojumam cilvēks var pieteikties pats, kā arī tikt pieteikts. Tādejād ikvienam ir iespēja izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai skolēnu.

Balva tiks piešķirta piecās nominācijās, attiecīgi "Delfi Kultūra" piedāvā piecu vizionāru uzrunas, kurās viņi stāsta, kāds cilvēks šogad tiek meklēts.

Kā trešo piedāvājam Aigara Rostovska referātu par nomināciju "Zemi es mācos".

Šīgada apbalvojuma nominācijas:

Apbalvojums zinātnē "Taureņu uzbrukums"
Nominācijā "Taureņu uzbrukums" apbalvojums tiks pasniegts zinātniekam, kas kas aktīvi nodarbojas ar pētniecību kādā no nozarēm, kur Latvijā tiek piešķirts doktora grāds.
Vizionāri: Rolands LappuķeIvars Lācis, Sandra Kropa, Gustavs Strenga, Vjačeslavs Kaščejevs

Apbalvojums Novadpētniecībā "Kedas"
Nominācijā "Kedas" apbalvos par sasniegumiem lokālu teritoriju (novada, ciema, pagasta, pilsētas, tradīciju, utt.) izpētē, veicinot latviskumu un iesakņotību.
Vizionāri: Kārlis Kazāks, Rūta Jirgensone, Aldis Austers

Apbalvojums Tautsaimniecībā "Zemi es mācos"
Nominācijā "Zemi es mācos" apbalvojums 2015.gadā cildinās mazos un vidējos uzņēmumus, kas, izmantojot Latvijas resursus rada produktu vai pakalpojumu ar augstu pievienoto vērtību, spēj to eksportēt un pārsteidz ar savpatību.
Vizionāri: Ēriks Hānbergs, Daina Bruņiniece, Baiba Mikāla, Aigars Rostovskis

Apbalvojums nominācijā Bērni un jaunieši "Rabarbers"
Nominācijā "Rabarbers" 2015.gadā tiks cildināts kāds jaunietis vai jauniete vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kura darbībā izpaužas visas apbalvojuma vērtības.
Vizionāri: Jānis Šipkēvics Jr., Rūdolfs MingsIlga Reizniece, Līga Rudzīte, Renārs Zeltiņš

Apbalvojums nominācijā Dzīve literatūrā "Bize"
Nominācijā "Bize" 2015.gadā cildinās autorus par pēdējos divos gados izdotiem daiļliteratūras darbiem. Autorus pieteikt var darbu izdevējs. 
Vizionāri: Māra Zālīte, Līga Blaua, Aivars Berķis, Aija Melle un Ieva Kolmane

Laureāti arī šogad tiks apbalvoti īpašā cildināšanas ceremonijā 3.maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!