Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 21. februārī pulksten 21. 15, LTV1, kā arī Latvijas Radio 1 un Latvijas Radio 3 - "Klasika" ēterā tiešraidē no Latvijas Radio 1. studijas būs vērojama Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio kopīgi rīkotās gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2014" pasniegšanas ceremonija.

Ceremonijā tiks sadalītas kilogramu smagas zelta atsvara statuetes septiņas nominācijās: "Mūzika", "Kino", "Teātris", "Vizuālā māksla", "Literatūra un grāmatniecība", "Gada notikums" un "Gada pārsteigums". "Kultūras kilograms" balvas statueti veidojuši māksliniece Kristīne Jurjāne un tēlnieks Ivars Miķelsons.

Balvas pretendentus gada garumā ir izvirzījusi žūrija, kuras sastāvā ir Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) kultūras žurnālisti, bet uzvarētājus noteicis skatītāju balsojums.

Tādejādi šī ir vienīgā balva, kas atspoguļo gan profesionāļu, gan mākslas un kultūras patērētāju viedokli, stāsta pasākuma pārstāvji. Vakara gaitā tiks pasniegta arī īpaša Žūrijas balva.

Šogad balvas "Kilograms kultūras" pasniegšanas ceremonija būs ieturēta džeza laikmeta noskaņās, jo tieši šajā laikā - 1925. gadā - dzima Latvijas Radio, kuram šoruden tiks svinēta 90 gadu jubileja.

Kopā ar balvas "Kilograms kultūras 2014" nominantiem džeza laikmeta atmosfēru radīs Maestro Raimonds Pauls, Latvijas Radio bigbends, aktrise Dita Lūriņa, kā arī dziedātāji Intars Busulis un Daumants Kalniņš.

Šis ir pirmais gads, kad šo apbalvojumu LTV un LR veido kopīgi, ar mērķi to izveidot kā nacionālas nozīmes balvu kultūrā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!