Фото: Kaspars Teilāns, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs
"Arēnā Rīga" 17. novembrī pirmizrādi piedzīvos īpaši Latvijas valsts simtgadei veidots deju uzvedums "Abas malas". Jau nedēļu pirms uzveduma, tā norises vietā tapusi iespaidīga scenogrāfija, ko tās veidotājs Didzis Jaunzems iecerējis kā "skatuvi, kurai nav robežu".

"Veidojot 18. novembra centrālās deju lielizrādes "Abas malas" scenogrāfiju, velējāmies, lai skatītājiem ir sajūta, ka viņi ir daļa no izrādes. Lai skatuve nebeidzas tikai arēnas centrālajā laukumā, bet rodas sajūta, ka tā turpinās pāri tās robežām," stāsta multimediālās deju lielizrādes "Abas malas" scenogrāfs Didzis Jaunzems.

"Scenogrāfija tika veidota kā milzu Latvijas karogs, kas būs kā uzveduma vienojošais elements. Tā būs ietvars mūzikai, dejai, video un gaismas instalācijām," stāsta scenofgrāfs.

Lielizrādes "Abas malas" scenogrāfija veidota tiešā sadarbībā ar videomākslinieku Māri Kalvi. Skatuve, kas tiek veidota lielizrādei "Arēnā Rīga", ir īpaša ne tikai ar videoprojekciju vērienu (Arēnas centrālo telpu klās videoprojekcijas 2000 kvadrātmetru platībā), bet arī ar telpisko dažādību. Skatuvi paredzēts izmantot gan kā vienu lielu deju laukumu masu skatiem, gan šeit integrētas vairākas nelielas skatuvītes nelielām dejotāju grupām un solistiem.

"Katrai šķautņainās scenogrāfijas plaknei ir sava nozīme. Scenogrāfija tapusi ilgstoša darba rezultātā vairāku gadu garumā. Šis ir viens no Latvijas vēsturē apjomīgākajiem scenogrāfijas projektiem," piebilst Jaunzems.

Didzis Jaunzems ir scenogrāfs ar bagātīgu pieredzi – viņa kontā ir "Dabas koncertzāles" skatuves, operas "Izvirtības hronika" Latvijas Nacionālajā Operā un baletā, "Nabuko" Vraclavas operā Polija, vides instalācijas "Uguns, Gaiss un Ūdens" Latgalē, Likteņdārza skatu terase un paviljons, pēdejos piecus gadus Didzis Jaunzems ir scenogrāfs arī Lielās mūzikas balvas ceremonijai, realizēti ir arī daudzi citi projekti.

Jau vēstīts, ka multimediālā deju lielizrāde "Abas malas" būs viens no kulminācijas pasākumiem Latvijas simtgades svinību nedēļā – izrāde būs skatāma 17., 18. un 19. novembrī. Tā būs izrāde, kurā satiekas mūzika, deja un mūsdienu tehnoloģijas, un kopā tiek stāstīts Latvijas, mūsu visu, stāsts.

Izrādes režisori ir Juris Jonelis un Roberts Rubīns, izrādi veidojuši arī horeogrāfi – Dace Adviljone (tautas deja), Liene Grava (laikmetīgā deja), Raimonds Martinovs (balets), komponisti – Andris Sējāns un Reinis Sējāns.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !