Foto: EPA/LETA

Pasaules operas zvaigzne Plasido Domingo ceturtdien, 27. februārī, paziņoja, ka viņa atvainošanās saistībā ar apsūdzībām seksuālā uzmācībā radījusi "aplamu iespaidu", tomēr plānoto uzstāšanos Madridē mākslinieks atcēlis.

"Es jūtu, ka man ir jānāk klājā ar vēl vienu paziņojumu, lai labotu aplamo iespaidu, ko radījusi mana atvainošanās," norādīja mākslinieks, apliecinot, ka atcēlis līdzdalību "Traviatas" iestudējumā Madrides operteātrī "Teatro Real".

Domingo arī apliecināja, ka rīkosies tāpat attiecībā uz jebkuru citu teātri vai operas namu, kuriem "varētu rasties sarežģījumi" ar viņa klātbūtni.

Ar šo paziņojumu 79 gadus vecais Domingo nācis klajā divas dienas pēc iepriekšējā paziņojuma, kurā mākslinieks atvainojās par "pārestībām", kas nodarītas viņa apsūdzētājām, Domingo norādot, ka uzņemas "atbildību pilnā mērā" par saviem soļiem.

Domingo sākotnējā paziņojumā par atvainošanos neviena no apsūdzībām konkrēti netika apstiprināta, un ceturtdienas paziņojumā viņš uzsvēra, ka ir pārprasts.

"Es zinu, ko es neesmu darījis, un es to atkal noliegšu. Es nekad ne pret vienu neesmu izturējies agresīvi, un es nekad neesmu darījis neko, lai kāda karjeras ceļā liktu šķēršļus vai to kavētu," jaunajā paziņojumā uzsvēra Domingo.

"Mana atvainošanās bija patiesa un no sirds dziļumiem visiem maniem kolēģiem, kurus es varētu būt sāpinājis ar kaut ko, ko es esmu teicis vai darījis. Kā es to daudzkārt esmu apliecinājis, tas nekad nav bijis mans nodoms – kādu sāpināt vai aizvainot."

Vismaz 20 sievietes kopš augusta izteikušas apsūdzības, ka Domingo viņām savulaik uzmācies ar skūpstiem un glāstiem, viņas apgrābstījis. Dažas no šīm apsūdzībām attiecas uz 80. gadiem.

Līdz šim Domingo apsūdzības noraidījis, par dažām norādot, ka tās ir neprecīzas, bet par citām sakot, kad visi viņa centieni uzņemti ar atsaucību, bet attiecības bijušas abpusēji labprātīgas.

Skandāls, kas izraisījis plašu rezonansi ASV, Domingo karjeru Eiropā ietekmējis krietni mazākā mērā, un viņš turpina uzstāties Austrijā, Ungārijā un Krievijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!