Foto: Jurģis Rikveilis
Šī gada janvārī astoņi Rīgas tautas deju ansambļi vienojās unikālā fotoprojektā, kas veltīts tautas deju ansambļu koncertam "Savā rokrakstā". Koncerts bija plānots 13. aprīlī VEF Kultūras pilī, bet ārkārtas stāvokļa dēļ tas tika pārcelts uz 29.maiju. Nu nākas paziņot, ka koncerts nevarēs notikt arī 29. maijā, tāpēc tiek pārcelts uz 12. oktobri.

"Ļoti gaidām, kad varēsim satikt savus skatītājus tur pat VEF Kultūras pilī – pusgadu pēc dienas, kad koncerts tika sākotnēji plānots. Bet šobrīd, kad jau esam pamatīgi sailgojušies pēc dejošanas, koncertiem un skatītāju aplausiem, vēlamies dalīties ar jums mūsu fotoprojektā," raksta deju kolektīvu pārstāvji.

Fotoprojektā piedalījušies dejotāji no TDA "Ačkups", DA "Daiļrade", TDA "Dancis", TDA "Gatve", TDA "Līgo", TDA "Rotaļa", TDA "Teiksma" un fotoprojekta virzītājs – Rīgas Tehniskās universitātes TDA "Vektors".

Fotogrāfs Jurģis Rikveilis jau iepriekš pārsteidzis ar oriģinālām fotogrāfijām, kurā radoši apvienojis tradicionālo un mūsdienīgo.

"Skatītājam gluži kā caur palielināmo stiklu ļauts ielūkoties tautas tērpā un tā detaļās – saktu stikliņos un gravējumos, mēteļu un blūžu izšuvumos, trejdekšņu spīdumā un vainagu pērlītēs – ar kurām uz skatuves prožektoru gaismās dejo Rīgas labākie tautas deju ansambļi. Tikai šoreiz tas viss ietīts sudraba gaismas staros, kas gluži kā zīda pavedieni apvij dejotāju augumus, pieskārienus un acu skatus, pasvītrojot katra ansambļa raksturu un unikalitāti," raksta projekta veidotāji.

Labāko fotogrāfiju izstāde būs aplūkojama arī 12. oktobrī VEF Kultūras pils vestibilā, kad norisināsies šo ansambļu koncerts "Savā rokrakstā". Koncerta mākslinieciskā vadītāja un idejas autore Dagmāra Bārbale uzsver, ka "koncerts solās būt īpašs, kontrastiem bagāts, emocionāls un pārsteidzošs, jo ansambļi izdejos tikai sev raksturīgākās un tīkamākās horeogrāfijas no Zelta fonda līdz pavisam oriģināliem jaundarbiem".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!