Foto: Jurģis Rikveilis
Gatavojoties koncertam "Savā rokrakstā", īpašā fotosesijā satikušies dažādu Rīgas tautas dejas ansambļu dejotāji. Krāšņās fotogrāfijās koncerta dalībniekus iemūžinājis fotogrāfs Jurģis Rikveilis, kurš pazīstams ar savām neparastajām tautas dejas un dejotāju foto interpretācijām.

"Savā rokrakstā" ir 2020. gadā aizsākta tradīcija, kas pulcē labākos Rīgas tautas deju ansambļus uz vienas skatuves, lai priecētu dejas mīlētājus ar sev un skatītājiem iemīļotām latviešu skatuviskajām dejām - sākot ar tādām Zelta fonda dejām, kā Harija Sūnas "Audēju deja" un Imanta Magones "Spēlē, spēlmani" un papildinot ar skatītājiem vēl neredzētām, pavisam nesen jaunradītām horeogrāfijām.

Koncerta idejas autore un mākslinieciskā vadītāja ir Dagmāra Bārbale, organizētājs RTU TDA "Vektors" un Biedrība "Vektors".

Foto: Jurģis Rikveilis

Šogad koncerts norisināsies VEF Kultūras pilī 6.oktobrī pulksten 19 un tajā kuplā skaitā piedalīsies TDA "Ačkups", DA "Daiļrade", TDA "Dancis", TDA "Gatve", TDA "Līgo", TDA "Rotaļa", TDA "Teiksma" un TDA "Vektors" dejotāji.

Ikdienā šie ansambļi uz vienas skatuves sastopami reti, jo ik sezonu katrs ansamblis īsteno savus, oriģinālus projektus, iestudē uzvedumus un koncertprogrammas, kas raksturīgas konkrētam ansamblim. Tā, piemēram, kopš pirmā "Savā rokrakstā" 2020. gadā, DA "Daiļrade" ir izveidojis folkbaleta izrādi "Cik Saules mūsos", TDA "Līgo" ir iestudējis dejas izrādi "Vilkaču mantiniece", TDA "Rotaļa" ir pārsteigusi skatītājus ar dejas vēstījumu "Mana daļa ir zaļa", TDA "Dancis", sapulcējot vairākus Latvijā pazīstamus horeogrāfus, ir radījis deju programmu "Suitu dziesma dejā" ar mūziku no Raimonda Paula un Ances Krauzes albuma "Sasala jūrīna", savukārt TDA "Vektors" ir radījis multimediālu deju izrādi "Latvju zīmēs rotāties".

"Nu laiks "Savā rokrakstā" tradīciju stiprināt un atkal tikties dejā, lai vienā elpā, ritmā un dejas valodā izdzīvotu kopradīto spēku, dejas dzīvo, mutuļojošo enerģiju un ļautu skatītājiem veldzēties augstas mākslinieciskās raudzes koncertā," raksta Dagmāra Bābale.

Foto: Jurģis Rikveilis

Neatņemama "Savā rokrakstā" sastāvdaļa ir fotoprojekts, ko šoreiz, sadarbībā ar koncerta rīkotāju TDA "Vektors", īstenojis fotogrāfs Jurģis Rikveilis. Gaismas staru projekcijās un to veidotajos rakstos radoši tika meklēta katra tautas deju ansambļa iemirdzēšanās un spoguļošanās savā unikālajā rokrakstā. Fotoprojektā piedalījušies dejotāji, "Savā rokrakstā" dalībnieki. Fotogrāfiju izstāde būs aplūkojama 6. oktobrī VEF Kultūras pils vestibilā, "Savā rokrakstā" norises laikā.

Biļetes uz koncertu pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!