Foto: DELFI
Šā gada 30. decembrī Rīgas krematorijā pēdējā gaitā tika pavadīta Latvijas rokmūzikas leģenda, vairāku populāru hitu līdzautors un grupas "Opus Pro" līderis Oļegs Andrejevs, plašāk pazīstams kā Alex. Mūziķis mūžībā devās 27. decembrī.

Mūziķis dzimis 1962. gada 10. oktobrī, Daugavpilī.

Alex ir tādu leģendāru dziesmu kā "Tu un es", "Rozā lietus", "Dzimene", "Pēdējā pietura", "Čempions" līdzautors. Divu meitu – Aijas un Lauras tēvs.

Atvadīties no Latvijas rokmūzikas leģendas bija ieradusies viņa ģimenes locekļi, to vidū arī meita – dziedātāja Aija Andrejeva ar vīru, “The Sound Poets” līderi Jāni Aišpuru. Pēdējā gaitā “Opus Pro” līderi pavadīja arī mūziķi Gundars Lintiņš , Kārlis Būmeisters, Aivars Hermanis, Māris Mihelsons TV raidījumu vadītāja Kristīne Komarovska un daudzi citi.

Alex kopš dibināšanas 1986. gada bijis grupas "Opus Pro" grupas kodolā kopā ar ģitāristu un dziesmu autoru Hariju Zariņu. 90. gadu sākumā darbojies arī ASV, latviešu grupas "Riga" sastāvā. 2011. gadā pēc ilgstošas pauzes atgriezies uz skatuves, pēc tam aktīvi sadarbojies ar bijušo grupas biedru Hariju Zariņu, savu meitu Aiju Andrejevu, kā arī aktīvi koncertējis "Opus Pro" sastāvā.

Piedalījies albumu "Dzimene", "Es eju tevi zagt", "Tu un es" (kopā ar Aiju Andrejevu), "Stāsts Nr.13" ierakstos. 2015. gadā dažas Alex dziesmas oriģinālizpildījumā tika iekļautas Harija Zariņa albumā "Mīlas rokbalādes".

Pēc 25 gadiem, 2015. gadā, tika izdots grupas "Riga" 1990. gadā ASV ierakstītais albums "Riga in America", kura tapšanā Alex piedalījās kopā ar Ainaru Virgu, Uldi Marhilēviču, Igo un Gunti Vecgaili.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!