Foto: Publicitātes foto, Gatis Indrēvics, Artūrs Kondrāts

Svinot Starptautisko Teātra dienu, Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) kā ik gadu 27. martā nosauc Teātra dienas izcilības balvu laureātus. 2024. gadā LTDS valde nolēmusi piešķirt piecas balvas: aktrisei un režisorei Ditai Lūriņai, aktierim Aleksandram Maļikovam, režisorei Inesei Mičulei, aktierim Laurim Dzelzītim un baleta māksliniecei un pedagoģei Indrai Lapšinai.

Kā "Delfi" informē LTDS pārstāvis Ričards Vorobjovs, Lilitas Bērziņas balva tiks pasniegta Latvijas Nacionālā teātra aktrisei un režisorei Ditai Lūriņai par spilgtu darbu pēdējās divās sezonās, bet vienlaikus arī par darbu vadošajās lomās daudzu gadu garumā.

Harija Liepiņa balva tiks pasniegta diviem aktieriem: Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktierim Aleksandram Maļikovam par pārliecinošu, dinamisku un daudzpusīgu sniegumu pēdējo sezonu laikā un Dailes teātra aktierim Laurim Dzelzītim par spilgtu, nobriedušu un neatkārtojamu aktiermeistarību iepriekšējo sezonu laikā.

Eduarda Smiļģa balva tiks pasniegta Valmieras drāmas teātra režisorei Inesei Mičulei par nozīmīgu, spilgtu un novatorisku režiju pēdējo sezonu laikā.

Helēnas Tangijevas–Birznieces balva tiks pasniegta Latvijas Nacionālās operas baleta māksliniecei un Rīgas baletskolas pedagoģei Indrai Lapšinai par izcilu pedagoģisko darbu jauno baleta mākslinieku sagatavošanā.

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2024. gada 3. jūnijā Eduarda Smiļģa Teātra muzejā. Laureātiem tiks pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotās goda zīmes – ordeņi.

Balvu kandidātus iesaka Latvijas profesionālie teātri, teātra kritiķi, Latvijas Profesionālā baleta asociācija, Latvijas Kultūras akadēmija, Eduarda Smiļģa Teātra muzejs un LTDS.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!