Trešdien, 14.maijā, Dailes teātra Kamerzālē notiks jauniestudējuma – Braiena Makaveras "Pikaso sievietes" – pirmizrāde, informē teātris. Tās režisore ir Laura Groza-Ķibere.

"Pablo Pikaso uzskatīja, ka sievietes ir vai nu dievietes vai kājslauķi. Mākslinieka seksuālā apetīte bija monstroza, un viņa dzīvē bija daudz sieviešu. Dažas no tām bija īpašas, un viņš tās ir iemūžinājis savās gleznās un skulptūrās.

Mākslas vēsturnieki un biogrāfi parasti viņas apraksta visai skarbi, attēlojot viņas kā muļķīgas, nenozīmīgas, histēriskas, netikumīgas, ar visai ierobežotu intelektu apveltītas būtnes. Parasti šie mākslas vēsturnieki un biogrāfi ir vīrieši. Varbūt ir vērts ieklausīties, kas par šo visu ir sakāms sievietēm?" izrādes tematiku ieskicē tās veidotāji.

Jauniestudējumā "Pikaso sievietes" piedalīsies četras Dailes teātra aktrises - Lilita Ozoliņa (Olga), Akvelīna Līvmane (Dora), Ieva Segliņa (Fransuāza) un Sarmīte Rubule (Žaklīna).

Izrādes māksliniece ir Ilze Vītoliņa, muzikālā noformējuma autors – Kārlis Auzāns, gaismu mākslinieks – Mārtiņš Kudiņš. Lugu no angļu valodas tulkojusi Evita Mamaja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!